Vyroste na Sokolovsku nový polygon pro autonomní vozy?

0
1001
BMW
BMW

Německá automobilka BMW má v úmyslu do roku 2021 postavit na Sokolovsku podle serveru iHned.cz moderní polygon pro autonomní vozy.

Testování pro samořízené vozy musí být prováděno na speciálních testovacích polygonech, které se v posledních letech hojně vystavují v blízkosti továren pro jejich výrobu. Jedním takovým polygonem by do roku 2021 mohl vzniknout na Sokolovsku, vybudovaný automobilkou BMW.

Investice pro vybudování nového polygonu by měla dosáhnout až čtyř miliard korun. Vyrůst by měla na sever od podkrušnohorské výsypky směrem od Sokolova. Zástupci BMW zatím tyto informace nepotvrdili, server se odvolává na anonymní zdroje.

Nové pracovní příležitosti

Vybudování nového testovacího polygonu s více jak sto kilometrovým úsekem silnic pro vozy řízené bez řidiče, dá vzniknout asi čtyř stům novým pracovním příležitostem, zejména pro počítačové experty a dopravní odborníky.

BMW již vyjednává s vládou, informace však komunikační manažer BMW David Haidinger nechce upřesňovat. K informacím se nevyjadřuje ani starosta Sokolova. Už v červenci však ministr financí Ivan Pilný sdělil deníku Mladá fronta Dnes informace o možném jednání BMW o vybudování testovacího centra pro nové vozy. Tehdy se jednalo o možnost vybudování nových polygonů v Ústeckém nebo Karlovarském kraji.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here