Která z letních penumatik bude nejlepší

0
500

Letní pneumatiky 205/55 R16 patří k nejrozšířenějším u nás. Autoklub ČR se pustil do testování sedmi druhů letních pneumatik, mezi nimi i výše zmíněných. Možná se někdo zamýšlí nad tím, proč je zrovna tento rozměr pneumatik tak oblíbený. Tak za prvé se dají pořídit v cenových relacích dostupných pro většinu lidí. Dále zajistí dobrý jízdní komfort a bývají v základní nabídce automobilek. Autoklub ČR si stanovil devět disciplín, na kterých testoval letní pneumatiky. Všechny druhy pneumatik prošly důkladnými testy. Například se jezdci zaměřili na brzdnou techniku, jak jsou na tom u aquaplaningu v podélném i příčném směru nebo ovladatelnost, hlučnost a valivý odpor.

Kdo z koho

Cílem těchto testů bylo vybrat pro řidiče ty nejlepší možné pneumatiky. Tím pádem by se zlepšil i provoz na českých silnicích. V druzích pneumatik byly i čínské Wanli. Před pár lety v testech propadaly. Dnes se vyrovnávají všem ostatním. Na pneumatikách by se nemělo rozhodně šetřit stejně jako na jídle, jak se říká. Ono se to nezdá. Ovšem pár centimetrů gumy dokáže auto na silnici více udržet. Kromě toho musí přenášet nejen výkon, ale taky zatáčet a brzdit. Řidiči by se měli držet takového základu. Ten spočívá v naprosto jednoduché, ale pro ně v zásadní věci.

Řidiči by se měli v každém případě držet rozměrů, jenž doporučují výrobci. Limit ze zákona je 1,6 mm. Na druhé straně se však doporučuje minimálně 2,5 mm. Tak uvidíme, jak dopadlo testování. To bude zveřejněno v nejbližších týdnech. Schválně – jak si bude stát nejoblíbenější český rozměr letních pneumatik.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here