Mercedes-Benz A ukazuje první fotografie

0
857
Mercedes Benz A
autor fotografie: motortrend.com

Mercedes-Benz řady A se ukazuje na první oficiální fotografii exteriér v přítmí, ale bez maskování. Vůz připomíná větší vůz CLS.

Kompaktní áčkový mercedes připomíná větší CLS

Klíčovým prodejním úspěchem automobilky Mercedes-Benz jsou bezesporu kompaktní modely, díky kterým se značka stala největším výrobcem luxusních aut. Letos se zahajuje mezigenerační obměna, odstartuje jí třída A. Facelift, interiér i motorizace zatím nejsou zcela odkryty, automobilka láká na premiéru do Amsterodamu. Výstavní premiéra je pak plánovaná na autosalon v Ženevě, v březnu.

První oficiální snímky přídi vozu

Dříve na světlo světa utekly fotografie s nekompromisním maskováním. Nyní Mercedes-Benz ukazuje první přiložený snímek, sice pořízený za přítmí, ale bez maskování. K vidění je karoserie nového hatchbacku A-Klasse. Protože nejsou doloženy další snímky z jiných úhlů vozu, můžeme se zaměřit na detaily, podobné dříve odhaleného CLS.

autor fotografie: motortrend.com

Změna u světlometů i masky chladiče

Velké změny se u nového kompaktního hatchbacku A-Klasse nastaly u světlometů, které u denního svícení tvoří stejný tvar, jako u výše zmiňované verze CLS. Příď automobilu je zdobena extra širokou maskou chladiče, stává se dominujícím prvkem celého faceliftu. Už před časem automobilka informovala o tom, že design jednotlivých vozů bude jednodušší než doposud.

Mercedes-Benz A-Klasse bude oproti stávajícím modelům větší. Zvětší se jak interiér vozu, tak zavazadlový prostor. Změní se interiér, nabídne více luxusu s ohledem na mladou generaci. Mercedes-Benz také poukazuje na nový multimediální systém Mercedes-Benz User Experience. Tento multimediální systém se díky umělé inteligenci zvládne učit nejpoužívanější funkce.

A-Klasse je postavena na lepší modulární platformě MFA s přední nápravou MacPherson, podporující funkci Mercedes Drive Select. Funkce umožňuje měnit vlastnosti řízení, tlumičů i převodovky a to prostřednictvím čtyř různých režimů. Novinky modernizace se samozřejmě týkají i motorizace, která bude čítat zážehový čtyřválec s objemem 1,3 litru, vyvinutý ve spolupráci s francouzskou automobilkou Renault, kde by použit ve verzi Scénic 1,3 TCe.

 

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here