Vysloužilý jezdec F1 postavil tuhle netradiční motorku

0
577
Zdroj foto: twistedsifter

Tenhle netradiční motocykl vznikl na základě šílených nápadů jednoho vysloužilého jezdce. Troufáte si tipnout, kdo za TMC Dumont Concept stojí?

V F1 se mu nedařilo, na poli konstruktéra motocyklů si vede celkem dobře!

Člověk nemusí být nutně nejlepším jezdcem seriálu Formule 1, a přesto se dostane do podvědomí milionů lidí na celém světě. Tohle se povedlo například Tarsu Marquezovi, kterého si možná ještě pamatujete, jako nepříliš dobrého jezdce F1. Tarso se zamiloval do motocyklů a jeho vášeň ho přivedla na myšlenku, postavit svůj vlastní motocykl. Takový, který bude svým designem ohromovat svět. A povedlo se mu to!

Unikátní motocykly jsou v kurzu. Půjde i tento na dračku?

Zajímavě konstruované motocykly jsou v současnosti doslova magnetem. Stávají se výhodnou investicí nebo skvělým doplňkem sbírky bohatých lidí. Ojedinělé motorky svou hodnotu neztrácejí a tak proč neinvestovat své peníze příjemně? Tarso Marquez například vlastní firmu TMC, ve kterých ojedinělé motocykly staví. Jsou to naprosté unikáty na přání zákazníků nebo sem tam vyrobí model, ze kterého je sám překvapen. Asi jako u modelu Dumont Concept.

Zdroj foto: twistedsifter

Dumont Concept je originální po všech směrech

Model Dumont Concept je tak ojedinělý motocykl, že na první pohled ani jako motorka nevypadá. Co trkne každého oka, jsou asi beznábojová kola, která jsou doslova spojena mohutným tělem motorky, kterou ozvláštňuje super masivní motor. Ten v sobě ukrývá 300 koňských sil. Motor je vidlicový šestiválec Rolls-Royce Continental a jde o letecký motor, který pohání například model letadla Cesna.

Motor byl použit pro pohon této motorky jako pocta brazilskému průkopníkovi letectví Dumontovi. Samozřejmě motor prošel důkladnou přestavbou tak, aby mohl být použit pro jednostopé vozítko. Motor komunikuje s bezstupňovou převodovkou a použito je přes půlku nových dílů. Navíc nemá na sobě žádné zbytečné plasty, proto jsou mu krásně vidět všechny vnitřnosti, včetně klínových řemenů v přední části.

Motorka je vskutku netradičním modelem, bohužel u ní nebyla zatím stanovena cena.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here