Michelin X Tweel: Nepropíchnutelná pneumatika

0
502
micheline X
Zdroj foto: deere.com

Michelin představuje novou pneumatiku, která odolává propíchnutí. Za její fantastické vlastnosti si ale dost připlatíme.

Michelin vyvinul nepropíchnutelnou pneumatiku pro pozemské vozy

Už v roce 2005 se Michelin pochlubil pneumatikou Tweel, jakýmsi pásem běhounu pro lunární vozítka. Kdo by také chtěl měnit píchlou pneumatiku na Měsíci nebo na Marsu? Tuto pneumatiku později značka Michelin nabízela i pro stavební stroje. Její neobyčejné složení je skvělým základem pro bagry, pracující v opravdu těžkých podmínkách.

Nyní konečně přichází na svět (tentokrát na ten náš) klasická pneumatika s klasickým nábojem na čtyři šrouby. Pneumatiku mohou využívat klasické vozy pro běžnou jízdu i nejrůznější čtyřkolky. Pneumatika má však jistá omezení. Její horší vedení v zatáčkách snižuje průměrnou rychlost vozu na maximálních 60 km/h. Omezení se vztahuje také na celkovou váhu vozu, a to na pouhých 1 297 kilogramů.

michelin X
Zdroj foto: digitaltrends.com

Pneumatika s roztečí pro čtyřkolky

Pneumatika je připravena pro rozteč 4×137 a 4×156 a jedná se o náhradu za pneumatiku i kolo, odkud pochází také její název – Tweel – tyre a wheel. Společnost Michelin tuto pneumatiku ideálně vidí například v lomech, parcích, plážích, kempech, lesích a dalších extrémních terénech, zkrátka všude možně, jen ne na běžných silnicích. Výhodou pneumatiky X Tweel je její naprostá odolnost vůči defektu. V pneumatice navíc nemusíte řešit ani tlak, (žádný tam není) proto můžete rovnou zapomenout na vození náhradního kola a heveru. Podle Michelinu nabídne pneumatika X Tweel běžné chování pneumatiky, ztlumí tak i větší nerovnosti.

Pneumatika pro čtyřkolky

Pneumatiku mohou využít například pracanti v lesích na svých čtyřkolkách, které větší rychlost ani hmotnost nemají. Horší je to s pořizovací cenou. Jeden kus pneumatiky X Tweel od Michelinu stojí více než 16 tisíc korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here