Chytrý motocykl Yamaha Motoroid ovládaný gesty

0
1068
Yamaha Motoroid
autor fotografie: news.maxabout.com

Yamaha Motoroid představuje moderní pojetí designu. Disponuje super moderním elektromotorem a k tomu všemu intuitivním ovládání pouhým gestem. Co na ni říkáte?

Umělá inteligence už dávno přešla z chytrých telefonů a chytrých hodinek do vozů, které hojně používá například Tesla. Není proto divu, že nastal ten správný čas pro novou generaci motocyklů, které nabídnou širokou škálu možností, jak svůj stroj přivolat, odemknout, ovládat a řídit.

Poprvé jsme se mohli s tímto povedeným konceptem setkat již na podzim na tokijském autosalonu. To by ale nebyla Yamaha, aby se nepochlubila s návrhy ojedinělého motocyklu ještě před samotnou výstavou. Nyní máme bližší informace, co od MOTOROiDu čekat!

MOTOROiD dává motocyklům nový rozměr

Koncept disponuje intuitivními funkcemi, jako například rozpoznání obličeje svého majitele. Pouhým gestem stačí motorku přivolat a ona k vám sama, bezpečně přijede. Další gesto pak motorku nastartuje při nasednutí.

Vyváženost stroje je pak dána díky speciálnímu vyvažovacímu systému, AMCES, který dokáže celý motocykl zvednout ze stojánku, aniž by se motorka převrhla při stání na místě, nebo za jízdy. MOTOROiD se vyvažuje vlastními bateriemi.

Energie budoucnosti

Motorka je poháněna čistě elektrickým motorem, proto je velmi šetrná k životnímu prostředí. Zatím nemáme informace, jaký je dojezd u zmiňovaného konceptu motorky, ale víme, že elektromotor je umístěn do zadního kola. Baterie pak hledejte pod středem motorky. Umístění motoru a baterek pak zaručuje přesné vyvážení stroje.

Celková hmotnost motorky 213 kg, délka je 2 060 mm, šířka 600 mm a výška 1 090 mm. Yamaha MOTOROiD je naprosto unikátní koncept, o který bude v budoucnu zájem. Její technologie se mohou v brzké budoucnosti prolínat i se stávajícími motocykly.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here