Alpina uvažuje o elektromotorech

0
1053
Alpina
Alpina

Nejrychlejší vozy BMW by mohly myslet ekologicky. Alpina, přední úpravář vozů ze stáje BMW, nejen, že se proslavil použitím dieselových motorů. Nyní chce dát zelenou alternativním pohonným systémům, jako jsou elektromotory!

Elektromobily budoucnosti i v nejrychlejších Alpinách

Vozy poháněné elektrickou energií byly zkonstruovány z důvodu odstranění emisí z ulic velkoměst a příměstských částí. První vozy u milovníků rychlých aut vzbudili spíše posměch, ale postupem času se dostávají stále častěji mezi hlavní témata, který motor je vlastně ten nejlepší. Aby ne, však také elektromotory leckdy strčí do kapsy svým výkonem a technologiemi vlajkové lodě předních automobilek!

Není proto divu, že v příštích letech se setkáme si hybridními motory i ve vozech Alpina. Pro firmu se stává pohon na zelenou energii stále zajímavější. Důvodem je především podle generálního ředitele Alpiny, Andyho Bovensiepena, rychlý vývoj techniky hybridních vozů. Nechal se slyšet, že pokud uvidí dobrý technický základ u automobilky BMW, a následný dobrý růst prodeje, tak by i Alpina připravila první vůz, poháněný na baterie již do dvou let.

Hybridní technologie jde dopředu a správným směrem

Podle Bovensiepena se elektromotory ubírají stále lepším směrem a poptávka po nich stále roste. Vozy jsou bohužel dle jeho slov dobré jen do chvíle, než mu dojdou baterie. Na tomto faktu je nutné zapracovat, stejně tak jako na zlepšení míst pro jejich nabijí ve městech na silnicích a dálnicích. Podle generálního ředitele by mohl být první elektrikou poháněný vůz model 330e.

Nabídne Alpina vedle elektrického motoru i LPG?

Alternativní paliva jsou stále populárnější, vzhledem k pořizovací ceně speciálně upravených palivových nádrží a následnému levnému provozu. Alpina se začíná zajímat také o LPG. Vedle benzinových motorů si zatím Alpinu můžeme pořídit i v dieselu, který se do vozů začal implementovat teprve nedávno, avšak s velkým ohlasem u svých dvorních fanoušků.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here