Milovali jste seriál Knight Rider? Připravte si peněženky – legendární Haselhoffův KITT je na prodej

0
233
Zdroj foto: OlafJanssen, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Knight Rider: Kdo by tohle černé auto z osmdesátek neznal. Legendární červené světýlko si pak na svá fára kupovali i ti, kdo si jinak mohli nechat o koupi superrychlého vozu jen zdát.

„Michael Knight, černý stín letící do nebezpečného světa lidí. Michael Knight, neohrožený muž, který jak bájný rytíř stojí po boku nevinných, bezbranných a bezmocných ve světě zločinců, pro které neplatí zákon.“ Pamatujete si ještě na tahle slova, kterými začínal každý díl? Mnozí z nás by je dokázali citovat dodnes.

Ovšem hlavní hrdina by to sám nezvládl, nebýt svého vozu. Za zrozením stála KITTa stála Nadace a KITT oslňoval své okolí zejména supermoderní výbavou a umělou inteligencí. A i když je většina jeho funkcí dnes v automobilech běžně integrovaná, stále má tohle ukecané auto něco do sebe.

Není Pontiac, není Knight Rider – bez výjimky

Připomeňme ještě, že KITT byl postaven  z kupé Pontiac Trans Am a opravdu zatraceně dobře se na něj dívalo. David Hasselhoff tak leckdy působil spíše dojmem levného komparsu (byť to svého času fešák vážně byl). O tom svědčí i fakt, že se na úspěch seriálu nikdy nepovedlo navázat. Žádné z nových aut totiž nebyl Pontiac.

Sedm motorových krasavců pro různá použití

Ve skutečnosti nebyl KITT jen jeden. Naopak, na place se pohybovalo  hned sedm takto upravených vozů. Jeden byl tak třeba určen jen pro couvání, další technici speciálně upravili pro jízdu na dvou kolech. I proto nám některé scény připadají i dnes tak perfektní.

Po skončení seriálu byla většina Pontiaců sešrotována. A byť později vzniklo několik replik (jež se zájemcům prodaly za nemalé peníze), stejně to už tak nějak nebylo ono. Ovšem originál je jen jeden – má ho ve své garáži právě David Hasselhoff. Právě podle něj armáda legendárních KITTů vznikla.

Z toho tedy vyplývá (a herec se tím ani nijak netají), že se tohle auto natáčení nikdy neúčastnilo. I tak však má k seriálu Knight Rider velmi silnou vazbu. Takže fanoušci se o něj nejspíš stejně poperou.

Zdroj foto: Armer Bauer, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Hoff aukce toho nabízí mnohem víc

Ovšem  David Hasselhoff se nezbavuje jen svého legendárního společníka. Naopak, v aukcích je toho k mání mnohem víc. A téměř vše se váže právě ke Knight Riderovi. Je libo podepsanou fotografii z natáčení, stylovou koženou bundu, bez které Michael neudělal ani krok nebo originály scénářů, byť povětšinou jenom v útržcích? Vyberte si – máte možnost.

Vše probíhá díky aukční síni LiveAuctioneers a pokud sledujete Davidovy on-line aktivity, asi vám neuniklo, že celé aukci udělal parádní reklamu.

Ovšem nejde tu jen o „černého jezdce.“ Nesmí chybět ani další ikona Hasselhoffovy kariéry – Pobřežní hlídka. Takže pokud si chcete doma pohovět na typické bílé židli, z níž členové pobřežní hlídky bedlivě střežili svěřenou pláž v Malibu, máte možnost.

Realita zatím překračuje očekávání

I když aukce už brzy skončí, stejně to vypadá, že bude mnohem úspěšnější, než se předpokládalo. Například onen černý Pontiac začínal na 175 000 dolarů, přičemž horní hranice odhadovaná aukční síní se pohybovala okolo 300 000 dolarů. A aktuálně se jeho hodnota blíží už k půl milionu. A co víc – David ho prý novému majiteli dopraví osobně. Paráda, ne?

A co další položky? Chcete-li něco dostupnějšího, vydražte si třeba večeři s tímhle legendárním hercem. Budete potřebovat jen 9 000 dolarů, a to už se někde ve štrozoku najde, ne? Koneckonců, na své si přijdou i fanoušci komiksů od Marvelu. David Hasselhoff si totiž zahrál sám sebe (byť v tak trochu mimozemské verzi) ve Strážci Galaxie Vol. 2. a i jako záporákovi mu to tady sekne, o tom žádná.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here