Jak zabránit zamlžení skel

0
1783

Podzimní sychravé počasí s sebou přináší velmi nepříjemný problém, mlžení skel. Není nic příjemného nastoupit ráno do vychladlého auta a muset otřít skla zevnitř, zvlášť když ve voze nemáte žádný hadr. Pojďme si představit několik tipů, jak můžete mlžení skel zabránit.

První tip pochází z prostředí koupelen, kde je zamlžování skel na denním pořádku. Spočívá v nanesení na sklo pěny nebo gelu na holení. Nejprve pomocí suchého hadru naneste pěnu (gel) rovnoměrně v malé vrstvě po celém skle. Poté vezměte nový jemný hadr (ideálně utěrku z mikrovlákna) a vše dokonale rozleštěte. Na skle po pěně nezůstane ani památka a problémy se zamlžením zmizí. Nanesená vrstva dokáže zamlžení vzdorovat zhruba měsíc, poté je potřeba celou akci zopakovat.

Obdobným způsobem fungují i přípravky proti mlžení skel. Stačí je nastříkat na okno a poté rozetřít čistým hadříkem. Většinou vydrží déle než ochrana pěnou na holení, vyjdou Vás ale o několik desetikorun dráže. Kromě čelního skla se vyplatí ošetřit i boční okna vpředu, která jsou zejména ve městě neméně důležitá.

Dalším způsobem je mít ve voze pohlcovač vlhkosti. Pokud nechcete utrácet peníze za drahé výrobky, můžete si ho vyrobit i sami. Je k tomu potřeba akorát látka dobře absorbující vlhkost. Ideální je použít stelivo pro zvířata ze zverimexu. Aby se Vám jen tak nepovalovalo po autě, nasypte ho do ponožky a tu zauzlujte. Dostanete tak kompaktní váček, který můžete v autě umístit na jakékoli místo. Vlhkost bez problému prochází skrz mezery v látce ponožky a stelivo uvnitř ji tak bez problémů pohlcuje. Pokud efekt přestane fungovat, stačí vyměnit stelivo za nové a opět si užívat čistých skel. Výhodou tohoto řešení je, že se Vám nezamlžují žádná okna a ne jen ta, které jste ošetřili.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here