Italský curiser Moto Guzzi Eldorado inspirovaný Amerikou

0
934
Moto Guzzi Eldorado
autor fotografie: motoguzzi.com

Z této exportní verze vznikla civilní edice Eldorado, kterou si Cruisery vryly do paměti díky americkým strojům, které brázdí silnice křížem krážem celou Amerikou. Jak jsou na tom evropské stroje?

Cruisery jsou odnepaměti spjati s dlouhými cestami, plnými nevšedních zážitků. Chcete si i v Evropě užívat romantické vyjížďky kolem luk, polí a voňavých lesů? Ideálním společníkem na cesty se vám stane designový kousek Moto Guzzi Eldorado.

V Čechách jsou dva stroje, které nemohou být rivaly, v jejich případě jde ale spíše o alternativy. Moto Guzzi a H-D. Spojuje je nekonečný pocit volnosti, který od těchto motocyklů očekáváme. Společnost Guzzi dává do svých cruiserů vlastní pocity, které se podepisují na konečném designu. První italský úspěch slavil v Americe již v sedmdesátých letech, kdy společnost vyhrála konkurz na dodávku policejních motocyklů po celé L.A. s modely California s motory V7 o objemu 850cm.3

Ta technika…

Eldorado nabaží i největší fajnšmekry. Jeho suverenita a ledabylost, která prošla testem zákazníků od roku 2012 a softwarových experitů Aprilie je ohromující. Motor, chlazený vzduchem a olejem spolupracuje s plynem od nejnižších otáček. 120 N.m. je k dispozici už při 2 750 otáček za minutu.

Každému řidiči nabízí ledabylou jízdu, jedním dechem však díky precizní převodovce a živlům pod kapotou dokáže vystřelit jak šíp. Výkon necelých sto koní udává výkony, které předčí modely druhého nejprodávanějšího cruiseru H-D.

auto fotografie: motoguzzi.com

O perfektní svezení i v ostrých zatáčkách a nerovném terénu se postará stabilní a tuhý podvozek, který přesně kopíruje silnici. Zdařilá geometrie zajišťuje snadnou ovladatelnost stroje, která úzce spolupracuje s pohotovostní hmotností stroje, 314 kilogramů. Motocykl je obutý od šestnáctipalcových, vyplétaných kol s bělobočkami a disponuje veškerou technikou, včetně ABS

Nezaměnitelný design

Na první pohled vás zaujme teleskopická, mohutná vidlice. Dále výkonný světlomet s LED diodami pro denní svícení. Jezdec má k dispozici přehlednou palubovku v klasickém kruhovitém podání, avšak informace jsou podávány na digitálním displeji. Typická rudá barva a chromované prvky dělají s tohoto cruiseru Moto Guzzi Eldorado.

Eldorado budou chtít mít ve své garáži všichni, kteří mají jízdu na motocyklu rádi, chtějí si jí náležitě užít, ale mají rádi i svižnou jízdu. Pokud jste příznivci moderního designu, který koresponduje s tradicí cruiserů a neřešíte spotřebu kolem sedmi litrů, tento stroj budete milovat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here