BMW X3 xDrive30d je dokonalé SUV pro běžný rodinný provoz

0
1247
BMW X3 xdrive30d
autor fotogafie: indianautosblog.com

Pokud patříte k nadšencům, kteří jezdí do nákupáku přes nepříliš rovné silnice, je tento vůz jako stvořen přímo pro vás. Jezděte cestou necestou, aniž byste si toho všimli!

Vzhled inspirován předchůdcem

Ačkoli je nové X3 xDrive30d podobné svému předchůdci, opomineme-li změnu směrovky v zadní části, která je místo nad obrysovými světly implementována uvnitř, mají obrysová světla pro automobilku BMW velmi netypický tvar. Ale nás tato inovativní změna baví stejně tak, jako nenuceně se tvářící čelní maska s kočičíma očima, s matricovými LED světlomety, které jsou za jízdy v noci doplněny o dálkové svícení do směrů, kde žádné auto není. Baví nás také dravá chromová maska chladiče s extra velkými průduchy.

Další novinka nás čeká uvnitř. Nadchne nás po zavření dveří svým obřím prostorem! Ten je pro všechny předchůdce řady X3 často kritizován. Novou X3 se podařilo konstruktérům nafouknout tak, že si v ní člověk připadá jako u většího sourozence X5.

Až příliš moderní interiér

V nové X3 xDrive30d ve vyšší výbavě zcela vymizely budíky, které byly nahrazeny displejem. Rámečky nalepené na tomto displeji pak ukazují klasické hodnoty. Při jízdním režimu ECO PRO získáte namísto budíku s otáčkoměrem budík s aktuální spotřebou. Středový displej pak klasicky zobrazuje kameru kolem vozu, mapy a informace o jízdních asistentech.

autor fotografie: indianautosblog.com

Skvělé asistenční systémy

Nový vůz si bez tolik omývaných asistenčních systémů už neumíme ani představit. Proto není divu, že do vozů BMW si můžete přikoupit snad všechny asistenty, na které si jen vzpomenete a s jejich funkcí se budete bavit každou jízdu! Rozhodně doporučujeme aktivní hlídač jízdních pruhů, nebo adaptivní tempomat, který funguje snad nejlépe z aktuálně nabízených od konkurence. Funguje totiž i na mokrých dlažebních kostkách, přes koleje, nebo v noci a to bez čar na silnici. Ke své aktivitě potřebuje pouze auto před sebou.

Cestování s chutí

Ať už se vrhnete na silnice do města, mimo město, na dálnice nebo na pole, jízda v nové X3 xDrive30d bude vždy velkou zábavou. Ani delší trasy nebudou s tímto “malým” SUV žádnou překážkou, naopak! Pohodlné sedačky jsou navrženy přesně podle potřeb pohodlné jízdy pro všechny cestující ve voze.

Motor nového BMW X3 xDrive30d o výkonu 195 kW s 265 koňmi při 4 tis. otáček za minutu je poháněn osmistupňovou automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem momentu. Bavit vás zaručeně budou páčky pro řazení pod volantem! Maximální udávaná rychlost je 240 km/h a z nuly na sto udělá za 5,8 sec. A kombinovaná spotřeba udávaná výrobcem? 5,7 až 6 litru na 100 km.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here