BMW reaguje na zákaz dieselů po svém: svůj vůz můžete vrátit!

0
584
BMW M4 auto
autor foto: gtspirit.com

Když v Německu schválili nový zákon o zákazu dieselových automobilů do měst, strhla se lavina šílenství, co budou s vozy jejich majitelé dělat. Německá automobilka BMW se snaží celou situaci zmírnit a tak nabízí svým zákazníkům zdarma vrácení svého dieselového auta!

Zákaz vjezdu do měst už nebude taková tragédie

Pokud mají majitelé v garáži bavoráka. Až vyjdou v platnost první zákazy o zákazu vjezdu dieselových agregátů do center velkých metropolí, majitelé svých dieselových BMW už tyto zákazy nezaskočí. Německá automobilka na nastalou situaci reaguje dost velkoryse. Zákazníci, kteří si koupili dieselové BMW, mohou využít nabídky značky. Svůj vůz mohou bezstarostně vrátit. A to dokonce i v případě, že mají starší vůz, plnící nižší emisní normy.

Samozřejmě má vrácení své ale. Podmínkou pro vrácení svého automobilu je ta, že majitel musí bydlet v okruhu ve vzdálenosti sto kilometrů od města, v němž bude uvedený zákaz platit. Šílenost, která se strhla kolem zákazů do měst, chce BMW ukočírovat a věří, že nakonec zvítězí zdravý rozum a že nedojde k jeho realizaci. Pokud by se přesto stalo, tak je automobilka připravena svůj plán spustit.

BMW své vznětové motory připravuje na budoucnost

Automobilka rozhodně nemá v úmyslu vznětové motory vyškrtnout ze své nabídky. Naopak. Dlouhodobý výzkum a vývoj připravuje své nové dieselové vozy na budoucnost, nechal se slyšet šéf prodeje a marketingu značky BMW na německém trhu Peter van Binsbergen.

V automobilce jsou si totiž vědomi, že dieselové motory jsou nejúčinnější a masově nejrozšířenější pohony současnosti. Věda a výzkum dokážou sestavit takový agregát, který vyprodukuje nízké hodnoty škodlivin, vypouštěných do ovzduší a tím tak chrání planetu před fatálními následky.

BMW také myslí na majitele svých starších vozů, kteří splňují normu Euro 4 a nižší a to ve formě bonusu 51 tisíc korun v případě, že se rozhodnou pro koupi nového plug-in hybridu BMW i3 nebo pro nové auto se spalovacím motorem, splňující nejpřísnější emisní limity Euro 6.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here