Blockchain a jeho uplatnění v automobilovém průmyslu

0
129

O maximálně zabezpečených platbách jste již docela jistě slyšeli. Netýkají se ovšem běžných platidel, ale těch virtuálních. Blockchain pak slouží jako taková šikovná účetní kniha – bezpečná, plně anonymizovaná a přístupná odkudkoliv.

Praktických využití je celá řada

Dnes se o blockchainu často mluví jako o nejlepším způsobu, jak provádět bezpečné platby přímo ve vozidlech. Potřebujete zaplatit za elektřinu, pojištění, poplatky za parkování apod.? Blockchainy budou brzy umět odečíst příslušnou částku z vašeho účtu a připsat ji provozovateli. Anonymně a bez rizika.

Zajistěte si bezpečí jako kupec

Pokud kupujete vozidlo nebo jste se naopak rozhodli to své prodat, pojistěte si jednoduchým krokem všechny aspekty tohoto obchodu. Na specializovaných službách stačí zadat jen číslo VIN a okamžitě získáte perfektní a podrobný přehled o historii svého vozu. A kde platit blockchainem? Třeba na www.carvertical.com/cz.

A co všechno je ve VIN kódu ukryto?

Najdete tu opravdu vše, takže se můžete uchránit před podvodným jednáním nebo naopak dát do pořádku všechny náležitosti ještě před prodejem. Vyhnete se tak mnoha problémům. Zadání VIN vám prozradí kupříkladu:

· značku a model automobilu,

· výrobce a zemi výroby,

· typ karoserie,

· typ motoru a samozřejmě také převodovky,

· rok výroby a spoustu dalších užitečných věcí.

Každé písmeno a číslo má svůj specifický význam a všechny automobily na světě mají svůj specifický VIN kód o 17 znacích. Na myfreevin.com/cz/ vám prozradí vše potřebné – a jako bonus tu samozřejmě uplatníte i blockchain.

Anonymizovaná a autonomní data

Čím více se do automobilu dostává moderních technologií, tím vášnivěji se mluví o jejich zabezpečení. Kyberhacking totiž není jen sci-fi budoucností, ale spíš plíživou realitou. Hackování představuje velký business a právě nezávislá síť protokolů, jakou nabízí blockchain, by mohla všem nekalým živlům vzít onen příslovečný vítr z plachet.

A své využití najde i u spolujízdy, sdílení automobilů nebo při řízení dodavatelského řetězce. Pokud vám jde o bezpečí a anonymitu, měli byste se ve světě blockchainů zkrátka a dobře důkladně porozhlédnout.

———–Komerční článek———-

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here