

Indická automobilka Tata představuje svůj model Altroz, který bude k dispozici jak s konvenčními, tak s elektrickými motory. Malý hatchback osloví všechny, hledající malé, stylové auto.
Jaká je Tata Altroz?
Indická automobilka, spadající pod britskou automobilku Jaguar a Land Rover, se představila na ženevském autosalonu se zbrusu novým modelem Altroz. Indové tentokrát vsadili na moderní design. Protažené rozdělené světlomety jsou in, stejně tak nás baví maska chladiče s výrazným logem a v neposlední řadě nám padne do oka přední nárazník se stylovými prolisy. I výrazně tvarovaná záď dělá Altroz originál každým coulem. Výhodou celého modelu je pak vyvýšený podvozek, který si skvěle poradí i s horšími cestami.
Velikost Tata Altroz je dostačující
Přestože se jedná o malý hatchback, jeho rozměry jsou velkorysé. Pětidvéřová verze je dlouhá 3 988 milimetrů, široká je 1 754 milimetrů a výška dosahuje k 1 505 milimetrům.
Ostřejší tvary mají své jméno
Automobilka Tata má pro ostřejší tvary svůj vlastní jazyk. Nazývá ho Impact 2.0. Ten používá obecně sportovnější styl. Vidět je například také na konceptu modelu Tata 45X, prezentovaný na loňském ženevském autosalonu.


Interiér pro nenáročné
I když Tata prezentuje Altroz jako prémiový městský automobil, uvnitř najdeme pouze levnější materiály i méně moderní provedení. Najdeme tu sice semišové čalounění stropu a částečně digitální přístrojový štít. Obrazovka je doplněna analogovým tachometrem. Použité plasty jsou tvrdého ražení. Design je oproti evropskému ražení zajímavý, typický je ale především pro indický trh.
Dostatečný prostor
Zajímalo nás, jak se svezou pasažéři v zadní části. A zde nás model skutečně nadchl. Velikost na zadních sedačkách přesně odpovídá velikosti modelu v této kategorii. Dostatek prostoru získáte nejen nad hlavou, ale také v prostoru u kolen. Velký je i zavazadlový prostor, disponující prostor pod podlahou pro rezervní kolo. Objem zatím automobilka neuvádí.
I Tata má konvenční motory
I indický trh jde s dobou a tak automobilka Tata přichází s konvenčními motory se spalovacím motorem i s elektromotorem. Použití motoru umožňuje nová platforma Agilní lehká flexibilní architektura, (ALFA) padnoucí pro hybridní i elektrický motor. Altroz je přitom první model, který tuto platformu používá.
Co je pod kapotou
O pohon se stará zážehový tříválec s objemem 1 198 cm3 s maximálním výkonem 75 kW a 140 N.m. komunikující s pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon elektrické varianty Altrozu zatím Tata nepředložila, podle dostupných informací by však měla urazit kolem 250 až 300 kilometrů a na 80% nabití se dostane za nějakých 60 minut.
Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz