Historie motorek Zero

Zero Motorcycles Inc. či jen krátce Zero je výrobce motorek pocházející z USA, založen v roce 2006 v Kalifornii, ve městě Santa Cruz. Dříve se jmenovali Electricross, přičemž autor této společnosti je Neal Saiki, bývalý inženýr NASA, což je sama o sobě vysoká funkce.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                     model Z Force

Společnost má sídlo momentálně ve Scott Valley. V roce 2010 začali vyrábět Zero S, což je elektrický model motorky tzv. do ulic. Zero vyrábí čistě elektrické motorky, to je jejich artikl. V roce 2012 představili modely Zero Power Pack ZF9,  Zero S & DS. Tyhle motocykly jsou první, které jsou výkonnější a tím pádem dražší než 100 milionů amerických dolarů.

Zvyšující se kapacita

V roce 2013 se modely S a DS kompletně přepracovali. Byla například zvýšena kapacita baterie a k tomu nově přidali nový střídavý motor s permanentním magnetem. Další zvýšení přišlo hned v následujícím roce, kdy Zero S udělali výkonnější. Dá se říci, že s každým dalším rokem upravovali svoje modely s tím, že prostě zvyšovali výkonnost, případně kapacitu. Společnost Zero nevyrábí motorky jen pro tzv. normální zákazníky. Jejich motocykly používají i státní záchranné složky – policie či vojáci. Zero se pochopitelně účastnilo i motoristických soutěží, jako asi každý v tomto odvětví. I oni získali řadu úspěchů.

Zdroj foto: en.wikipedia.org       model S

Zvítězili například na Pikes Peak v letech 2013 až 2015. V současné době je ve vedení na postu generálního ředitele společnosti Samuel Paschel. K němu jsou ještě dva technologičtí ředitelé – Abe Askenazi a Curt Saks. Zero je velmi mladá společnost, ale zatím to vypadá, že jim krach nehrozí.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?