Historie motorek Zero

Zero Motorcycles Inc. či jen krátce Zero je výrobce motorek pocházející z USA, založen v roce 2006 v Kalifornii, ve městě Santa Cruz. Dříve se jmenovali Electricross, přičemž autor této společnosti je Neal Saiki, bývalý inženýr NASA, což je sama o sobě vysoká funkce.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                     model Z Force

Společnost má sídlo momentálně ve Scott Valley. V roce 2010 začali vyrábět Zero S, což je elektrický model motorky tzv. do ulic. Zero vyrábí čistě elektrické motorky, to je jejich artikl. V roce 2012 představili modely Zero Power Pack ZF9,  Zero S & DS. Tyhle motocykly jsou první, které jsou výkonnější a tím pádem dražší než 100 milionů amerických dolarů.

Zvyšující se kapacita

V roce 2013 se modely S a DS kompletně přepracovali. Byla například zvýšena kapacita baterie a k tomu nově přidali nový střídavý motor s permanentním magnetem. Další zvýšení přišlo hned v následujícím roce, kdy Zero S udělali výkonnější. Dá se říci, že s každým dalším rokem upravovali svoje modely s tím, že prostě zvyšovali výkonnost, případně kapacitu. Společnost Zero nevyrábí motorky jen pro tzv. normální zákazníky. Jejich motocykly používají i státní záchranné složky – policie či vojáci. Zero se pochopitelně účastnilo i motoristických soutěží, jako asi každý v tomto odvětví. I oni získali řadu úspěchů.

Zdroj foto: en.wikipedia.org       model S

Zvítězili například na Pikes Peak v letech 2013 až 2015. V současné době je ve vedení na postu generálního ředitele společnosti Samuel Paschel. K němu jsou ještě dva technologičtí ředitelé – Abe Askenazi a Curt Saks. Zero je velmi mladá společnost, ale zatím to vypadá, že jim krach nehrozí.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?