Historie automobilky Triumph

Triumph Motor Company nebo jen Triumph byla britská automobilka založená oficiálně v roce 1885. Všechno to však začalo ještě o dva roky dříve.

To se jistý Siegfried Bettmann vydal z rodného Norimberku do Londýna. Tam se potkal s dalším Němcem, Muritzem Johannem Schultem. Ten ho zaměstnal a spolu později založili továrnu v Coventry, kde se vyráběla jízdní kola. O něco později je napadlo přejít na výrobu motorek. Na základě toho se stali jejich největším světovým výrobcem do expanze japonských firem. První auto vyrobili roku 1923. Během své existence automobilka vystřídala několik majitelů. To je u světových automobilek vcelku běžná záležitost.

Sir John Black

Sir John Black byl muž, který v roce 1944 koupil jejich automobilku a ta se stala vlastnictvím Standard Motor Company. V roce 1946 firma uvedla na scénu dvě auta. Jako první Triumph Roadster a hned vzápětí Triumph Saloon. Rok 1949 jim přinesl další auto – Triumph Mayflower. Jednalo se o první anglické auto, které mělo samonosnou karoserii. Mimo toho všechna auta, jenž vyrobili, vypadaly tak trochu jako sportovní typy. Ovšem od roku 1953 přišel šok pro automobilku. Museli je přestat vyrábět, protože hrozilo riziko z převrácení při vyšších rychlostech. Na druhé straně v té době už vyráběli sportovní řadu zvanou TR.

Triumph Spitfire

Od roku 1959 měli v prodeji Triumph Herald. Byl to jejich velký úspěch. Předtím než automobilka naplno zkrachovala, začali vyrábět Acclaim. Avšak nebylo jim to moc platné. Zanikly v roce 1984. I přesto je značka dnes ve vlastnictví BMW, jedné z největších světových automobilek.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?