Historie automobilky Subaru

Subaru je další z japonských automobilek, které jsou na trhu už dost dlouho – 15. července 1953 – to je datum jejího založení.

Ovšem začínali jako úplně něco jiného. Tehdy se ještě jmenovali Fuji Heavy Industries a zabývali se výzkumem letadel. O sedmnáct let později v roce 1932 se reorganizovali na Nakajima leteckou společnost. V té době se stali hlavním výrobcem letadel pro Japonsko během druhé světové války. V roce 1954 už to však bylo vše jinak. Tehdejší hlavní ředitel Fuji Heavy Industries Kenji Kita chtěl rok předtím, aby se společnost podílela na výrobě aut. Začali jednat o prvním modelu, který se měl jmenovat P-1.

Kita pojmenoval novou společnost

Ano, dal jí jméno Subaru, což je v japonský název pro hvězdokupu Plejád. První auto dostalo název Subaru 1500. Bylo jich však vyrobeno jen dvacet, protože vyvstaly potíže s dodávkami. Následovala však výroba desítek aut různých pojmenování, například Sambar. V roce 1968 získal část podílu v automobilce Subaru Nissan. Po všech možných odkupech a prodejích nakonec skončila Subaru v kooperaci s Toyotou. Společně například vyvinuly vůz Toyota 86, jenž poprvé prodali v lednu 2012 pod různým pojmenováním. Subaru se prodává jak v zámoří, tak i v Evropě. Důkazem budiž jejich expanze jak do Kanady, tak i do Velké Británie.

Subaru WRX

Nevyhýbá se ani elektromobilům. Například vloni představila Crosstrek Plug Hybrid, jenž byl naplánovaný pro letošní rok, tedy pro 2019. Zatím se prodává jenom v USA, konkrétně Kalifornii. Dojezd tohoto elektromobilu je 27 km. Pro další dva roky se plánuje rozšíření tohoto modelu.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?