Škoda má podíl v izraelském technologickém startupu Anagog

0
397

Automobilka Škoda Auto koupila v minulých dnech podíl v izraelském technologickém startupu Anagog. Specializuje se na umělé inteligence.

Odkup menšinového podílu v technickém technologickém startupu Anagog je velmi strategickým a stěžejním bodem mladoboleslavské automobilky. Startup Anagog se totiž specializuje na vývoj umělé inteligence a tyto technologie fungují ve více jak stovce aplikací pro chytré telefony.

Technologie Anagogu analyzuje data ze senzorů chytrého telefonu a na této bázi je pak používají k vytváření vzorků pohybu. V současnosti se tyto technologie sice používají ve více jak stovce různých aplikací, ale v blízké budoucnosti jejich využití dramaticky naroste.

Škoda auto získá přístup k novým technologiím

Škoda tak strategicky rozšíří své schopnosti a získá přístup k novým technologiím. Umělá inteligence hraje v současné době velkou roli a její propojení s budoucími vozy je nezbytným krokem pro udržení stávající pozice na trhu.

Naše mladoboleslavská automobilka Škoda Auto působí na izraelském trhu prostřednictvím firmy Škoda Auto DigiLab Israel Ltd. Ta byla vytvořena spolu se společností Champion Motors a už na počátku roku zahájila Škoda Auto DigiLab Israel Ltd. spolupráci s deseti startupy a z toho šest projektů je aktuálně ve fázi vývoje projektu. Všechny společnosti se zabývají vývojem v oblastech umělé inteligence, velkých dat, senzoriky vozů a kybernetické bezpečnosti.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here