Historie automobilky Simca

Société Industrielle de Mécanique et Carrosserie Automobile, zjednodušeně Simca, byla automobilka z Francie. Založil ji v roce 1934 Fiat, konkrétně v listopadu.

Jeho sídlo bylo tehdy v Nnaterre, později v Poissy. Mezi první vyrobená auta patřily dva modely – Fiat 508 Balillas a Fiat 518 Arditas. Následovaly další verze vycházející z těchto dvou typů. Simca byla svým způsobem unikátní automobilkou. Jako jediná z válečné doby neutrpěla vážné problémy v případě náletu. Laicky řečeno je to minulo. Ozývaly se však hlasy, že Henri Pigozzi z automobilky má vřelé vztahy s rodinou Agnelli, která vlastnila Fiat. Fiat jako takový měl navíc úzké vztahy s italským diktátorem Mussolinim. Tím pádem to bylo víceméně jasné, že automobilka unikla drtivým náletům.

Pětiletka po roce 1946

V roce 1946 přišla automobilka s tím, že mají plán na dalších pět let, jakou cestou se budou ubírat. Ve stejném roce proběhl v Paříži autosalon a na něj byly představeny modely Simca 5 a 8. V dalších letech ještě přidali několik modelů. Avšak hospodářství ve Francii na tom v tomto období nebylo zrovna v nejlepší formě, s nadsázkou řečeno. Nebylo na tom nic k divení, jednalo se o poválečné časy. V roce 1951 předvedla Simca další model – Aronde. Jednalo se o první typ, který nebyl založený na designu Fiat.

Simca byla kupována v průběhu let různými společnostmi až to vyústilo v roce 1979 v konec automobilky, kterou v té době vlastnil Chrysler. Auta z automobilky Simca se prodávala například v Brazílii, Kolumbii, Španělsku či Finsku.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?