Historie automobilky Simca

Société Industrielle de Mécanique et Carrosserie Automobile, zjednodušeně Simca, byla automobilka z Francie. Založil ji v roce 1934 Fiat, konkrétně v listopadu.

Jeho sídlo bylo tehdy v Nnaterre, později v Poissy. Mezi první vyrobená auta patřily dva modely – Fiat 508 Balillas a Fiat 518 Arditas. Následovaly další verze vycházející z těchto dvou typů. Simca byla svým způsobem unikátní automobilkou. Jako jediná z válečné doby neutrpěla vážné problémy v případě náletu. Laicky řečeno je to minulo. Ozývaly se však hlasy, že Henri Pigozzi z automobilky má vřelé vztahy s rodinou Agnelli, která vlastnila Fiat. Fiat jako takový měl navíc úzké vztahy s italským diktátorem Mussolinim. Tím pádem to bylo víceméně jasné, že automobilka unikla drtivým náletům.

Pětiletka po roce 1946

V roce 1946 přišla automobilka s tím, že mají plán na dalších pět let, jakou cestou se budou ubírat. Ve stejném roce proběhl v Paříži autosalon a na něj byly představeny modely Simca 5 a 8. V dalších letech ještě přidali několik modelů. Avšak hospodářství ve Francii na tom v tomto období nebylo zrovna v nejlepší formě, s nadsázkou řečeno. Nebylo na tom nic k divení, jednalo se o poválečné časy. V roce 1951 předvedla Simca další model – Aronde. Jednalo se o první typ, který nebyl založený na designu Fiat.

Simca byla kupována v průběhu let různými společnostmi až to vyústilo v roce 1979 v konec automobilky, kterou v té době vlastnil Chrysler. Auta z automobilky Simca se prodávala například v Brazílii, Kolumbii, Španělsku či Finsku.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?