Renault řidičům vzkazuje: Koupili jsme vydavatelství, za volantem si čtěte.

0
1715
Renault Logo
autor forografie: carpicker.net

Automobilka Renault investovala do koupě čtyřicetiprocentního podílu ve francouzské mediální společnosti Sophia, vydávající například také tištěné magazíny.

Vize budoucnosti: Za volantem si řidiči budou číst, nebo poslouchat hudbu

Podle francouzské automobilky bude v budoucnu díky samořízeným vozům zcela běžné, že se pasažéři budou moci věnovat mnohem zábavnější činnosti, než sledování dění za volantem. Protože už nyní testované modely se samořízením pracují naprosto bez chyb, je otázkou času, kdy se dostanou do ostrého provozu. A pak by byla škoda, aby se řidiči nevěnovali svým oblíbeným činnostem, jako je například poslech hudby, studium, či čtení oblíbených knih, novin nebo časopisů. Z kabin vozů se tak stane místo pro odpočinek.

Čas trávený za volantem se stále navyšuje

Průměrný Evropan za volantem automobilu stráví každý den zhruba dvě hodiny. Podle průzkumů lidé sedají nejčastěji za volant za účelem dojíždění do práce z místa bydliště do vzdálenějších měst, nebo za účelem služebních cest. Jízda vozem za účelem dovolené či výletů je pak pouhou třetinou stráveného času za volantem. Ředitel vydavatelství Sophia Claude Perdriel a ředitel Renaultu Carlos Ghosn se shodují v názoru, že čas strávený na cestě, budou moci lidé díky samořízeným vozům věnovat například studiu, přípravě na obchodní schůzky a dalším činnostem, kterými by se museli věnovat ve svém osobním čase před jízdou. Naopak na cestě zpět si řidiči mohou odpočinout při čtení svých oblíbených publikací. Ve výsledku každému z nás zbude spousta času pro své osobní aktivity před a po plánované jízdě.
Cena podílu ve vydavatelství nebyla veřejnosti sdělena, ale podle mluvčí Renaultu bude kompletní tisková zpráva publikována v následujících týdnech. Jisté zatím je, že se ve vydavatelství žádné personální změny nechystají.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here