Historie motorek Polaris

Polaris Industries, krátce jen Polaris, je společnost z USA, která se specializuje na výrobu sněžných skútrů, terénních vozidel, elektrických vozidel a samozřejmě motocyklů – to však prostřednictvím nejprve dceřiné společnosti Victory Motorcycle, posléze Indian Motorcycle.

Zdroj foto: rideapart.com                            Polaris motorcycle

Společnost byla založena roku 1954 a začala vyrábět jako první sněžné skútry. Edgar Helteen, jenž ji založil, ovšem první sněžný skútr vyrobili zaměstnanci v uvozovkách za jeho zády, když on byl na služební cestě. Po návratu se na svoje pracovníky velmi zlobil, nicméně po čase mu muselo být jasné, že to byla trefa do černého, jak se říká. Začali vyrábět sněžné skútry, což jim přineslo velký úspěch.

Přidaly se i motorky

V roce 2005 společnost koupila část KTM AG. Jednalo se o výrobce motocyklů a kooperace mezi KTM a Polaris přinesla na svět sportovní čtyřkolky. 21. května 2010 společnost oznámila, že otevírá nový výrobní závod v Mexiku. Očekávalo se od toho, že ušetří 30 milionů dolarů ročně. V říjnu 2011 oznámili investici do společnosti Brammo, Inc., jenž vyrábí elektrická vozidla. O pět let později, 15. ledna 2015 Polaris koupil celou firmu Brammo s jejich divizí elektrických motocyklů. Výroba těchto elektrických motorek začala u Polaris probíhat v druhé polovině roku 2015. 9. ledna 2017 oznámili, že budou zavírat svoji divizi Victory, kde vyráběli motorky.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org

Vloni v květnu se vrátili mimo jiné k výrobě lodí. Ovšem pokračují i ve výrobě tříkolek. Kromě všech těchto věcí, které Polaris vyrábí se nezmínil ještě jeden obor, ve kterém se realizují – vojenství. Například postavili DAGOR, což je účelové, ultra lehké bojové vozidlo.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?