Newyorčani vesele udávají a ještě jim za to město platí

0
498

Dopravní přestupky jsou nešvar všude na světě. Jedno z největších měst New York má však už dlouhá léta vyhlášenou válu proti užitkovým vozům. Ne tedy proti autům samotným, ale proti jejich řidičům. Ti nechávají auto nastartované na volnoběh a jen tak si někam odběhnou. Pokud je nákladní auto, autobus nebo dodávka odstavená s běžícím motorem více než tři minuty, může řidič dostat tučnou pokutu. Platí to i u školy, tam však pouze jednu minutu. Město však šlo ještě dál. Povzbuzuje tzv. domácí, aby řidiče takových aut lidově řečeno udávali. Když lidé bydlící v New Yorku nahlásí přestupek, dostanou za to zaplaceno.

Výnosný byznys pro Newyorčany

Tento v uvozovkách byznys platí od února 2018. ze začátku se nikdo moc neangažoval. Ovšem posléze začala čísla stoupat. Momentálně Oddělení ochrany prostředí, jenž má vyplácení na starosti, už vyplatilo skoro 20 000 dolarů. To je v přepočtu na naše peníze 462 000 korun. Noviny New York Post zjistili dva rekordmany v nahlašování. Oba nahlásili 47 přestupků a získali každá více než 100 000 korun. Na třetím místě je bankéř a ekologický aktivista George Pakenham. Ten si stojí za názorem, že běžící motor u odstaveného auta je přestupek. Chce dokonce vytvořit speciální a jednodušší platformu.

Ta by nahlašování aut měla ještě zjednodušit. Ono je to trochu dvousečné. Někdy to nahlašování může vyústit až ve velkou nevraživost mezi lidmi. Tedy pokud už to není tak předtím. Nyní je dobré si položit otázku. Schválně. Kdyby se něco takového dělo i u nás, že by se za nahlašování platilo. To by bylo najednou o 100 procent více policejních výjezdů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here