Historie automobilky MG

MG Cars známý jen jako MG je anglický výrobce malých sportovních aut. Písmena MG jsou původně ze jména firmy Morris Garages, dealera aut značky Morris z Oxfordu v Anglii.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                                   MG YB

Právě William Richard Morris se v roce 1921 sešel s Cecilem Kimberem. Kimberovi bylo od Morrise nabídnuto, aby se stal prodejcem v jeho firmě. O rok později se Kimber stal v tomto podniku dokonce ředitelem. Kimber byl velmi ambiciózní, a i když byl ředitel, tak po pracovní době v rohu Morrisovy garáže stavěl auto. Jednalo se o speciální vůz na podvozku auta Morris Cowley. V roce 1923 s ním vyhrál závod London-Lands End Trial a nabídky se začaly jen hrnout.

Další auta vyjížděla

Mezitím se vyráběla další auta a jelo to jak na běžícím páse. Například typ MG 14/28 se dodával jako otevřený dvoumístný, uzavřený čtyřmístný a jako malý sedan. V roce 1927 zdokonalili úpravami svoje auta a typ byl označen jako MG 14/40. Motor měl nejvyšší výkon v podobě 35 koní při 4000 otáčkách za minutu. V dalších letech se vyráběly další a dokonalejší vozy s označením MG a k tomu i s číslem. V roce 1939 byla nucena automobilka zastavit výrobní linky a orientovat se jako skoro všichni na válečnou výrobu.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                      MG ZR

Po válce začala MG exportovat do USA. I když v dalších letech vyráběli stále nová a nová auta, tak nezabránili bankrotu v roce 2005. Sice ji koupila ve finále jedna z čínských společností, ale 23. září 2016 MG oznámila, že veškerá výroba aut je ukončena a vozy MG se budou dovážet už jen z Číny.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?