Historie automobilky MG

MG Cars známý jen jako MG je anglický výrobce malých sportovních aut. Písmena MG jsou původně ze jména firmy Morris Garages, dealera aut značky Morris z Oxfordu v Anglii.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                                   MG YB

Právě William Richard Morris se v roce 1921 sešel s Cecilem Kimberem. Kimberovi bylo od Morrise nabídnuto, aby se stal prodejcem v jeho firmě. O rok později se Kimber stal v tomto podniku dokonce ředitelem. Kimber byl velmi ambiciózní, a i když byl ředitel, tak po pracovní době v rohu Morrisovy garáže stavěl auto. Jednalo se o speciální vůz na podvozku auta Morris Cowley. V roce 1923 s ním vyhrál závod London-Lands End Trial a nabídky se začaly jen hrnout.

Další auta vyjížděla

Mezitím se vyráběla další auta a jelo to jak na běžícím páse. Například typ MG 14/28 se dodával jako otevřený dvoumístný, uzavřený čtyřmístný a jako malý sedan. V roce 1927 zdokonalili úpravami svoje auta a typ byl označen jako MG 14/40. Motor měl nejvyšší výkon v podobě 35 koní při 4000 otáčkách za minutu. V dalších letech se vyráběly další a dokonalejší vozy s označením MG a k tomu i s číslem. V roce 1939 byla nucena automobilka zastavit výrobní linky a orientovat se jako skoro všichni na válečnou výrobu.

blank
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                      MG ZR

Po válce začala MG exportovat do USA. I když v dalších letech vyráběli stále nová a nová auta, tak nezabránili bankrotu v roce 2005. Sice ji koupila ve finále jedna z čínských společností, ale 23. září 2016 MG oznámila, že veškerá výroba aut je ukončena a vozy MG se budou dovážet už jen z Číny.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?