Historie automobilky Mercury

Mercury není jen příjmení fenomenálního zpěváka legendární skupiny Queen, ale také se jedná o dnes již zaniklou značku výrobců aut.

Zdroj foto: en wikipedia.org                                                       Marcury

Mercury založil v roce 1939 Edsel Ford, syn Henryho Forda. Jednalo se vlastně o uměle vytvořenou značku, přičemž jí přischla nálepka trochu lepších či lépe řečeno luxusnějších fordů s jiným logem. Té se nezbavila nikdy za celou dobu své existence. I když se honosili tím, že jsou luxusní, jedno se jim upřít nedalo. Chtěli být levnější alternativou vůči Lincolnům. Vůbec prvním modelem bylo auto s označením Mercury 8. Číslo v názvu představovalo počet válců. Jinak měl výkon 96 koní a během roku 1939 se těchto aut prodalo 65 884 kusů, což byl úspěch.

Nový úspěch překazil Pearl Harbor

Další auto mělo své první představení v roce 1941 a jmenovalo se Station Wagon. Ovšem sedmého prosince tohoto roku přišel jeden z nejtragičtějších válečných útoků – Pearl Harbor napadli Japonci. Auta musela tím pádem uvolnit místo válečné výrobě, takže žádný úspěch se Station Wagon se v té době nekonal. Normální výroba automobilů se obnovila až v roce 1945. Tehdy se však Mercury spojila do jedné divize s Lincolnem. V roce 1975 vytvořili auto Grand Marquis, jenž se překládalo jako Markýz Veliký. Byl to asi nejslavnější vůz této automobilky.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                           Mercury Milan Premier

Mercury však už nebyla pro zákazníky až tak atraktivní značkou a tak se vedení Fordu rozhodlo, že vše ukončí. Definitivně poslední auto, jenž vyjelo z výrobní linky, byl model s názvem Mariner. Stalo se tak třetího září 2010. Celkově se činnost značky Mercury ukončila na konci roku 2010.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?