Historie automobilky Lincoln

Lincoln Motor Company neboli zkráceně Lincoln, patří mezi ty nejznámější automobilky na světě. Byla založena už v roce 1917 Henrym M. Lelandem ve Spojených státech Amerických, konkrétně ve státě Michiganu, ve městě Derbornu.

Lincoln je vlastně dceřinou společností amerického koncernu Ford. Pod značkou Lincoln se prodávají luxusní auta a auta vyšší třídy. Henry M. Leland na to všechno od začátku nebyl sám. Společnost založil spolu se svým synem Wilfriedem. Je zcela zřejmé, že když vybíral jméno pro svou společnost, kým se inspiroval. Bylo to jméno po Abrahamu Lincolnovi, 16. prezidentovi Spojených států Amerických, kterého ve státech uznávají dodnes jako jednoho z největších svých prezidentů.

Nejdřív motory

Ze začátku měla firma Lincoln svým způsobem smůlu. Spadly totiž i do válečných let. Tudíž byli nuceni vyrábět motory, jenž se používaly v letadlech za první světové války. Jakmile první světová skončila, tak se začali zaobírat už osobními auty. Ta auta už tenkrát spadala do vyšší třídy, takže v uvozovkách normální člověk si je dovolit nemohl. Je zajímavé, že už po pěti letech, v roce 1922 se dostali do finančních problémů. Dnes by se tomu nikdo nedivil, protože to je velmi častý jev, ovšem tehdy to bylo přeci jen ještě něco neobvyklého. Následovalo převzetí do vlastnictví Fordu.

V současné době vyrábí čtyři až šest různých typů aut. Ta mají tzv. Ottovy motory, což je historické označení pro spalovací motor. Mimo toho mají velký objem a v USA jsou považovány za symbol kvality. Lincoln nepolevuje a vyrábí i nadále luxusní vozy, jenž si kupují převážně majetní lidé.

 

 

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?