Historie automobilky JDM

JDM neboli Japonský domácí trh – to není automobilka v pravém slova smyslu. Naopak – nejedná se vůbec o takový typ společnosti, ale je to označení pro vozidla a díly dovážená z Japonska, jenž jsou v souladu s japonskými předpisy a také vyhovují tamějším zákazníkům.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                                                   Honda Insight

V Japonsku je velmi přísný režim na všechno, tudíž i na auta. Japonská auta se totiž mohou lišit v tom směru, že jiná auta se dávají na vývoz a druhá se zase vyrábí jinde ovšem na stejných platformách. V roce 1988 byly auta JMD určitým způsobem omezeny. Jednalo se o 286 koňských sil a k tomu maximální rychlost na 180 km/h.

Samé odlišnosti

Výkon auta se sice v roce 2004 zrušil, nicméně ten rychlostní zůstal v platnosti nadále. V Japonsku se také nepoužívají identifikační čísla aut, tak jak je to v zahraničí. Namísto toho se používá rámcové číslo o devíti až dvanácti alfanumerických znacích. Ty identifikují, jaký model a sériové číslo auta to je. Ovšem i v tomhle případě mohou nastat různé jinakosti. Například Toyota používá jen sedm znaků, Nissan dokonce šest. Auta JDM používají též kód modelu. Japonsko je vysoce na výši co se týká automobilového průmyslu už od konce 90. let. Japonská auta prostě přitahují pozornost.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                               Mazda 5

Je tomu tak nejen v Evropě, ale i v Severní Americe a kompletně v celé Asii. Mezi neoblíbenějšími značkami jsou Honda, Subaru, Toyota, Mazda, Suzuki, Lexus, Mitsubishi Motors nebo Nissan. JDM neodkazuje přímo na auta japonského původu. Ovšem označení JDM může být vnímáno i jako druh stylu.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?