Historie automobilky Italcar

Jak je jasné z názvu, jedná se o italskou společnost. Italcar vyrábí a distribuuje elektrická vozidla. Jejich sídlo je v Turíně.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                                       italcar ev

Jejich vozidla spadají do kategorií od golfových vozíků, přes užitková vozidla až po elektromobily. Kromě rekreačních aktivit jako je tedy golf, se dají použít i k pro zavazadla, ke kyvadlové dopravě či údržbě. Jak sami uvádějí, společnost jako taková se narodila v 80. letech. Tenkrát jako Green Company. V podstatě hned se uchytila v Evropě. Tehdy se začali vyrábět elektrická auta pod značkou Melex. V devadesátých letech se Melex prosadil i v USA. Kromě toho se v roce 1998 schválilo, aby byl Melex uveden i na italském trhu.

Další spolupráce

Od roku 2000 spolupracovali s dalšími společnostmi, jenž se zabývali vývojem, výrobou a technologiemi v oblasti komponentů pro elektromobily. V roce 2003 přišla další pro ně zajímavá spolupráce. Tehdy začali kooperovat se společností T.Car. Ta byla už v té době výrobcem aut s dieselovým a benzínovým pohonem. K tomu se však přidala činnost – elektrická transformace sortimentu. V dalším roce se dali dohromady s Asii. Lépe řečeno – spolu s asijským partnerem začali pracovat na výrobě některých součástek do svých aut. Green Company v roce 2005 koupila celou společnost T.Car a od té chvíle se stala automobilkou s názvem Italcar.

Zdroj foto: commons.wikimedia.org                                           Italcar attiva nev

V roce 2008 ukončili výrobu dieselových vozů, a to definitivně. Přišla totiž nová éra. V té se zaměřili jen na elektromobily, ve které pokračují vlastně dodnes. Nicméně stále jsou k prodeji například jejich vozidla na už několikrát zmíněný golf.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?