Historie automobilky Italcar

Jak je jasné z názvu, jedná se o italskou společnost. Italcar vyrábí a distribuuje elektrická vozidla. Jejich sídlo je v Turíně.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                                       italcar ev

Jejich vozidla spadají do kategorií od golfových vozíků, přes užitková vozidla až po elektromobily. Kromě rekreačních aktivit jako je tedy golf, se dají použít i k pro zavazadla, ke kyvadlové dopravě či údržbě. Jak sami uvádějí, společnost jako taková se narodila v 80. letech. Tenkrát jako Green Company. V podstatě hned se uchytila v Evropě. Tehdy se začali vyrábět elektrická auta pod značkou Melex. V devadesátých letech se Melex prosadil i v USA. Kromě toho se v roce 1998 schválilo, aby byl Melex uveden i na italském trhu.

Další spolupráce

Od roku 2000 spolupracovali s dalšími společnostmi, jenž se zabývali vývojem, výrobou a technologiemi v oblasti komponentů pro elektromobily. V roce 2003 přišla další pro ně zajímavá spolupráce. Tehdy začali kooperovat se společností T.Car. Ta byla už v té době výrobcem aut s dieselovým a benzínovým pohonem. K tomu se však přidala činnost – elektrická transformace sortimentu. V dalším roce se dali dohromady s Asii. Lépe řečeno – spolu s asijským partnerem začali pracovat na výrobě některých součástek do svých aut. Green Company v roce 2005 koupila celou společnost T.Car a od té chvíle se stala automobilkou s názvem Italcar.

blank
Zdroj foto: commons.wikimedia.org                                           Italcar attiva nev

V roce 2008 ukončili výrobu dieselových vozů, a to definitivně. Přišla totiž nová éra. V té se zaměřili jen na elektromobily, ve které pokračují vlastně dodnes. Nicméně stále jsou k prodeji například jejich vozidla na už několikrát zmíněný golf.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?