Historie automobilky Honker

Honker je typ polského auta. To pochází z automobilového závodu FSC, polsky Fabryka Samochodów Ciężarowych. Tato automobilka byla založena už v roce 1950, tudíž je staršího data.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                                               Honker

Vůbec jejich první auto spatřilo světlo světa 7. listopadu 1951. Továrna stojí v Lublinu. Co se týká automobilového trhu této firmy, tak kromě Polska se aktivně prodávala i v Česku. Hlavními odběrateli jak v Poslu, tak i v Česku byly armády. Pro ně se vyráběl obrněný transportér OT-64 SKOT. Tento transportér patřil v době svého vzniku k absolutní špičce. A to nejen v domácím, ale i ve světovém měřítku. Prodával se od roku 1964.

Pak už přišel Honker

Ano, to však o mnoho let později. Stalo se tomu v roce 1988. Původní název byl Tarpan Honker, později už se používalo jenom jméno Honker. Jedná se o polský terénní pickup, který se však už od roku 2007 nevyrábí. Kromě polské armády ho používala i ta v Iráku. Sice se uvádí rok výroby 1988, nicméně prototypy byly postaveny už v roce 1984. Stalo se tomu v Poznani. Jejich výroba byla založena na starším typu auta Tarpan. Až v uvedeném roce 1988 začala sériová výroba. Vyráběl se ve třech typech – Honker 4012 – pro 10 lidí, Honker 4022 – pickup a Honker 4032 – užší a kratší typ, jenž se nedostal do sériové verze.

Zdroj foto: cs.wikipedia.o                                           Honker 200

Na konci roku 1996 automobilku zakoupila automobilka Daewoo. Chtěli vyrábět další verze, ovšem Daewoo zkrachovalo a výrobu převzala firma Andoria-Mot a Intrall. Ti v roce 2004 stvořili off road MAX a pancéřovanou verzi používanou v Iráku – Skorpion 3.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?