Historie motorek Honda

Honda Motor Company Ltd., zkráceně jen Honda, je jedna z největších japonských společností, vyrábějící auta, motorky a energetická zařízení.

Soichiro Honda byl zakladatel této společnosti a odjakživa se zajímal o auta. Původně pracoval jako mechanik. Společnost založil v říjnu 1946. Ze začátku měl pouhých 12 zaměstnanců. První kompletní motocykl vyrobili v roce 1949 – D-Type. Dali mu název Dream neboli sen. Honda rostla během krátkého času a stala se největším výrobcem motorek do roku 1964. Logicky vyráběla i auta, to první byl mini pick-up T360, jenž byl v prodeji od srpna 1963. Honda šla nadále kupředu několik desetiletí v řadě.

Úspěch v USA

V roce 1986 se propracovala na trh v USA s autem Acura, což bylo luxusní vozidlo. Po smrti zakladatele Soichira Hondy ucítili šanci další automobilky a všeobecně výrobci auto moto a snažili se za každou cenu dostat Hondu pro sebe. Nejaktivnější byla Mitsubishi, která už si byla jistá, že Honda bude v jejím vlastnictví, ale naštěstí se nic takového nestalo. Tehdejší ředitel Nobuhiko Kawamoto jednal rychle. Hlavně, aby Mitsubishi Hondu nezískala, to byl cíl. Ovšem Kawamoto udělal i šokující věc. Ukončil po sezóně 1992 jezdeckou kariéru ve Formuli 1 pro Hondu.

Měl ohled nejen na náklady, ale také chtěl být šetrnější k životnímu prostředí. V roce 1995 založili Honda Aircroft Company, což byla dceřiná společnost, která měla za cíl vyrábět proudová letadla. Byla velmi úspěšná v závodech, vyhrála mnoho mistrovství světa v různých odvětvích. Jenom v motokrosu byla šestinásobný mistr světa.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?