Historie motorek Honda

Honda Motor Company Ltd., zkráceně jen Honda, je jedna z největších japonských společností, vyrábějící auta, motorky a energetická zařízení.

Soichiro Honda byl zakladatel této společnosti a odjakživa se zajímal o auta. Původně pracoval jako mechanik. Společnost založil v říjnu 1946. Ze začátku měl pouhých 12 zaměstnanců. První kompletní motocykl vyrobili v roce 1949 – D-Type. Dali mu název Dream neboli sen. Honda rostla během krátkého času a stala se největším výrobcem motorek do roku 1964. Logicky vyráběla i auta, to první byl mini pick-up T360, jenž byl v prodeji od srpna 1963. Honda šla nadále kupředu několik desetiletí v řadě.

Úspěch v USA

V roce 1986 se propracovala na trh v USA s autem Acura, což bylo luxusní vozidlo. Po smrti zakladatele Soichira Hondy ucítili šanci další automobilky a všeobecně výrobci auto moto a snažili se za každou cenu dostat Hondu pro sebe. Nejaktivnější byla Mitsubishi, která už si byla jistá, že Honda bude v jejím vlastnictví, ale naštěstí se nic takového nestalo. Tehdejší ředitel Nobuhiko Kawamoto jednal rychle. Hlavně, aby Mitsubishi Hondu nezískala, to byl cíl. Ovšem Kawamoto udělal i šokující věc. Ukončil po sezóně 1992 jezdeckou kariéru ve Formuli 1 pro Hondu.

Měl ohled nejen na náklady, ale také chtěl být šetrnější k životnímu prostředí. V roce 1995 založili Honda Aircroft Company, což byla dceřiná společnost, která měla za cíl vyrábět proudová letadla. Byla velmi úspěšná v závodech, vyhrála mnoho mistrovství světa v různých odvětvích. Jenom v motokrosu byla šestinásobný mistr světa.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?