Historie motorek Fantic

Itálie je velký výrobce motorek, mezi další patří Fantic Motor nebo jen Fantic, jenž byl založen už v roce 1968 jako výroba a export motocyklů enduro, mini-kol a motokár.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                            Fantic motor 200

Do Anglie či Spojeného království jak kdo chce, začal dovážet svoje v uvozovkách výrobky už v roce 1972. Jako každý, kdo vyráběl motorky, měl touhu ukázat je i v závodech. Fantic nebyl výjimkou. Zažil několik vítězství na světových mistrovstvích a k tomu se ještě musí připočítat tzv. Skotská šestidenní zkouška, kterou vyhrál sedmkrát. V roce 1972 tedy do Anglie Fantic přivezl svoje motorky společností Barron Eurotrade Ltd. Ta sídlila v Essexu.

Rychlá konkurence

V Anglii to byl Chopper, jenž zveřejnili i v americkém časopise. Ovšem v Anglii měl úspěch a začal rychle konkurovat tamějšímu trhu. Dealerská síť rostla nevídaně rychle. Hlavní zbraně jejich motocyklů byla převodovka o šesti stupních a k tomu velmi spolehlivý italský motor Minerelli 49cc. TI model dosahují 70 mph – to byla tak trochu nadsázka, protože maximum bylo 50 až 55mph, a to ještě za správných podmínek. Ovšem model Copper 125cc mohl dosáhnout 80 mph, jak si všiml Terence Shea, když mu tento model poprvé ukázali. Terence Shea totiž mluvil o tom, že jednou měl vydatný oběd a víno, přičemž posléze testoval model a dosáhl nejvyšší rychlosti právě těch 80 mph.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                          Fantic TX 150

Následně měl Fantic další populární modely. Od roku 2015 se začal zajímat o výrobu elektrických kol – Fat Bike. V současné době má kompletní řadu eMTB. Na trh v USA se vrátili před třemi lety, v roce 2016.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?