Historie motorek Fantic

Itálie je velký výrobce motorek, mezi další patří Fantic Motor nebo jen Fantic, jenž byl založen už v roce 1968 jako výroba a export motocyklů enduro, mini-kol a motokár.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                            Fantic motor 200

Do Anglie či Spojeného království jak kdo chce, začal dovážet svoje v uvozovkách výrobky už v roce 1972. Jako každý, kdo vyráběl motorky, měl touhu ukázat je i v závodech. Fantic nebyl výjimkou. Zažil několik vítězství na světových mistrovstvích a k tomu se ještě musí připočítat tzv. Skotská šestidenní zkouška, kterou vyhrál sedmkrát. V roce 1972 tedy do Anglie Fantic přivezl svoje motorky společností Barron Eurotrade Ltd. Ta sídlila v Essexu.

Rychlá konkurence

V Anglii to byl Chopper, jenž zveřejnili i v americkém časopise. Ovšem v Anglii měl úspěch a začal rychle konkurovat tamějšímu trhu. Dealerská síť rostla nevídaně rychle. Hlavní zbraně jejich motocyklů byla převodovka o šesti stupních a k tomu velmi spolehlivý italský motor Minerelli 49cc. TI model dosahují 70 mph – to byla tak trochu nadsázka, protože maximum bylo 50 až 55mph, a to ještě za správných podmínek. Ovšem model Copper 125cc mohl dosáhnout 80 mph, jak si všiml Terence Shea, když mu tento model poprvé ukázali. Terence Shea totiž mluvil o tom, že jednou měl vydatný oběd a víno, přičemž posléze testoval model a dosáhl nejvyšší rychlosti právě těch 80 mph.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                          Fantic TX 150

Následně měl Fantic další populární modely. Od roku 2015 se začal zajímat o výrobu elektrických kol – Fat Bike. V současné době má kompletní řadu eMTB. Na trh v USA se vrátili před třemi lety, v roce 2016.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?