Historie automobilky Changhe

Changhe, oficiálně Jiangxi Changhe Automobile Co Ltd. je automobilka z Číny, která letos oslavuje 49 let od založení. Jedná se vlastně o dceřinou společnost AVIC, což je letecký a obranný konglomerát, jenž vlastní čínská vláda, a to od roku 2009.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                                     Changhe Freedom

Automobilka totiž neměla schopnost růstu pod tehdejším vedením a tak se spojila s BAIC. V roce 1973 začala stavět větší rodinná auta. Ovšem jednalo se o roční zkušební dobu. Od roku 1982 začali vyrábět menší rodinná auta – Suzuki Carry ST90V. Právě od roku 1995 tvořili se Suzuki partnery a tím pádem měli za cíl vyrábět spolu značková auta.

První kroky

Spolupráce Changhe a Suzuki přinesla první výrobky – mikrovan Suzuki Carry a nákladní auta. Mikrovany byly základními produkty. Ovšem automobilka neusnula na vavřínech a pokračovala v další výrobě. Nabídka se rozšířila subkompaktní Changhe Ideal. Ten poprvé spatřil světlo světa v roce 2003. Automobilka začala exportovat nejen celkově do Asie, ale i do dalších zemí. Hlavně se jednalo o Evropu jako celek plus k tomu ještě do Jižní Ameriky. Ovšem co se týká Evropy vyvážela převážně do Itálie a na Ukrajinu. V Itálii je dovozce Martin Motors, jenž prodává Changhe Landy . V latinské Americe prodává především v Brazílii a Uruguayi.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                                            Changhe Q35

Od roku 2007 se automobilka  prosadilo i ve Venezuele. Ta byla také první zemí v Latinské Americe, kde se automobilka objevila. Posléze se přidalo i Peru a Kolumbie. Nyní uvažuje o tom, že zřídí speciální radící službu. Ta plánuje bezplatnou linku, kde budou odborníci uživatelům jejich aut radit, jak se o ně starat.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?