Historie automobilky Changhe

Changhe, oficiálně Jiangxi Changhe Automobile Co Ltd. je automobilka z Číny, která letos oslavuje 49 let od založení. Jedná se vlastně o dceřinou společnost AVIC, což je letecký a obranný konglomerát, jenž vlastní čínská vláda, a to od roku 2009.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                                     Changhe Freedom

Automobilka totiž neměla schopnost růstu pod tehdejším vedením a tak se spojila s BAIC. V roce 1973 začala stavět větší rodinná auta. Ovšem jednalo se o roční zkušební dobu. Od roku 1982 začali vyrábět menší rodinná auta – Suzuki Carry ST90V. Právě od roku 1995 tvořili se Suzuki partnery a tím pádem měli za cíl vyrábět spolu značková auta.

První kroky

Spolupráce Changhe a Suzuki přinesla první výrobky – mikrovan Suzuki Carry a nákladní auta. Mikrovany byly základními produkty. Ovšem automobilka neusnula na vavřínech a pokračovala v další výrobě. Nabídka se rozšířila subkompaktní Changhe Ideal. Ten poprvé spatřil světlo světa v roce 2003. Automobilka začala exportovat nejen celkově do Asie, ale i do dalších zemí. Hlavně se jednalo o Evropu jako celek plus k tomu ještě do Jižní Ameriky. Ovšem co se týká Evropy vyvážela převážně do Itálie a na Ukrajinu. V Itálii je dovozce Martin Motors, jenž prodává Changhe Landy . V latinské Americe prodává především v Brazílii a Uruguayi.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                                            Changhe Q35

Od roku 2007 se automobilka  prosadilo i ve Venezuele. Ta byla také první zemí v Latinské Americe, kde se automobilka objevila. Posléze se přidalo i Peru a Kolumbie. Nyní uvažuje o tom, že zřídí speciální radící službu. Ta plánuje bezplatnou linku, kde budou odborníci uživatelům jejich aut radit, jak se o ně starat.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?