Historie motocyklů a čtyřkolek výrobce CFMOTO

Výrobce CFMOTO patří v současnosti mezi nejmodernější světové továrny, specializující se na výrobu motocyklů a čtyřkolek. Její historie sahá až do roku 1989!

Historie firmy CFMOTO

Společnost CFMOTO byla založena už v roce 1989. Zprvu se továrna věnovala výrobě dílů a komponentů pro spalovací motory. Zanedlouho však přišla s rozšířením své činnosti a to na výrobu kompletních motorů a nakonec celých motocyklů.

Společnost Chunfeng Holding Group však podniká také v nemovitostech, vyrábí auto-moto díly a automobilové a motocyklové příslušenství. Do dnešní doby se firma rozmohla o další podnikové aktivity.

V současnosti je továrna nejmodernější a nejprogresivnější, co se do výroby čtyřkolek, motocyklů a motorů týče. Hlavní továrna se nachází v průmyslové zóně města Hangzhou, přibližně 150 km od Šanghaje, v provincii Zhejiang. Tato část je jednou z ekonomicky nejvyspělejších částí pevninské Číny a je pilířem ekonomické růstu celé země.

Od svého vzniku továrna vyrobila více jak 98 typů vozidel a 51 typů motorů. Kvalitní CFMOTO produkty distribuuje do více jak sedmdesáti zemí světa, zaměstnává více jak 200 zaměstnanců, specializující se na vývoj a výzkum CFMOTO dílů. Společnost vlastní více jak 110 patentových řešení. Investice, které společnost každý rok věnuje na vývoj a výzkum, jsou klíčovým motorem pro poskytování těch nejlepších a nejdůvěryhodnějších produktů s bezkonkurenční kvalitou za rozumnou cenu.

Spolupráce s KTM

CFMOTO spolupracuje s motogigantem KTM a špičkovým designérským studiem KISKA.  Zabývá se výrobou kvalitních užitkových čtyřkolek, které patří mezi nejprodávanější typy na celém světě. V České a Slovenské republice jsou čtyřkolky CFMOTO známé pod označením Gladiator .

Dnes jsou hlavním produktem CFMOTO hlavně užitkové čtyřkolky ATV, nákladní UTV, sportovní SBS, motocykly, skútry i samostatné motorové jednotky.

CFMOTO dnes vyrábí širokou škálu motorů a vozidel, poháněných vlastnoručně vyrobenými kapalinou chlazenými motory s kubaturou 125 – 800 ccm. Mezi nimi je například dvanáct modelů jednostopých vozidel i neobvyklých modelů CFMOTO V3, V5, customů s automatickou převodovkou, vyvinutých přímo v CFMOTU.

CFMOTO rovněž vyrábí osm typů čtyřkolech a tři modely UTV. Nejznámější čtyřkolky jsou CFMOTO 500 a CFMOTO 500-A. V Čechách prodávané jako Journeyman Gladiator 500 a 500A.

Další historii výrobců automobilů a motocyklů najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?