Historie motocyklů a čtyřkolek výrobce CFMOTO

Výrobce CFMOTO patří v současnosti mezi nejmodernější světové továrny, specializující se na výrobu motocyklů a čtyřkolek. Její historie sahá až do roku 1989!

Historie firmy CFMOTO

Společnost CFMOTO byla založena už v roce 1989. Zprvu se továrna věnovala výrobě dílů a komponentů pro spalovací motory. Zanedlouho však přišla s rozšířením své činnosti a to na výrobu kompletních motorů a nakonec celých motocyklů.

Společnost Chunfeng Holding Group však podniká také v nemovitostech, vyrábí auto-moto díly a automobilové a motocyklové příslušenství. Do dnešní doby se firma rozmohla o další podnikové aktivity.

V současnosti je továrna nejmodernější a nejprogresivnější, co se do výroby čtyřkolek, motocyklů a motorů týče. Hlavní továrna se nachází v průmyslové zóně města Hangzhou, přibližně 150 km od Šanghaje, v provincii Zhejiang. Tato část je jednou z ekonomicky nejvyspělejších částí pevninské Číny a je pilířem ekonomické růstu celé země.

Od svého vzniku továrna vyrobila více jak 98 typů vozidel a 51 typů motorů. Kvalitní CFMOTO produkty distribuuje do více jak sedmdesáti zemí světa, zaměstnává více jak 200 zaměstnanců, specializující se na vývoj a výzkum CFMOTO dílů. Společnost vlastní více jak 110 patentových řešení. Investice, které společnost každý rok věnuje na vývoj a výzkum, jsou klíčovým motorem pro poskytování těch nejlepších a nejdůvěryhodnějších produktů s bezkonkurenční kvalitou za rozumnou cenu.

Spolupráce s KTM

CFMOTO spolupracuje s motogigantem KTM a špičkovým designérským studiem KISKA.  Zabývá se výrobou kvalitních užitkových čtyřkolek, které patří mezi nejprodávanější typy na celém světě. V České a Slovenské republice jsou čtyřkolky CFMOTO známé pod označením Gladiator .

Dnes jsou hlavním produktem CFMOTO hlavně užitkové čtyřkolky ATV, nákladní UTV, sportovní SBS, motocykly, skútry i samostatné motorové jednotky.

CFMOTO dnes vyrábí širokou škálu motorů a vozidel, poháněných vlastnoručně vyrobenými kapalinou chlazenými motory s kubaturou 125 – 800 ccm. Mezi nimi je například dvanáct modelů jednostopých vozidel i neobvyklých modelů CFMOTO V3, V5, customů s automatickou převodovkou, vyvinutých přímo v CFMOTU.

CFMOTO rovněž vyrábí osm typů čtyřkolech a tři modely UTV. Nejznámější čtyřkolky jsou CFMOTO 500 a CFMOTO 500-A. V Čechách prodávané jako Journeyman Gladiator 500 a 500A.

Další historii výrobců automobilů a motocyklů najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?