Historie automobilky Casalini

Historie automobilky Casalini | Italská automobilka Casalini byla založena v roce 1939. V té době se soustředila hlavně na produkci motocyklů a skútrů. Roku 1971 se firma posunula k výrobě automobilů. Ono to ani tak automobily nebyly, jednalo s přesněji o miniautomobily. A hned první model byla tříkolka s názvem Casalini Sulky. Nebyl považován ani za vůz, spíše za moped. V důsledku toho ho bylo v některých zemích možno řídit bez řidičského oprávnění.

Casalini

Expanze trhu s mopedovými auty Casalini

Po 20 letech produkce prodávala firma Casalini své výrobky do množství evropských států. Přišla také s výrobou lehkých čtyřkolek. Konkrétně s modely Kore 500, Ydea, Sulkydea,  Sulkydea LV a novým Sulky. V roce 2011 přinesla první mopedový vůz vybavený systémem ABS.

V roce 2012 byl představen model M12, který disponoval stylovým vzhledem, moderními technologiemi a bezpečnostními prvky. Velký milník bylo představení modely M14. Stal se z něj jeden z největších hitů na trhu s mopedovými auty. Stalo se tak v roce 2014. Disponoval aerodynamickým designem a elegantním vzhledem.

Casalini

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?