Historie automobilky Casalini

Historie automobilky Casalini | Italská automobilka Casalini byla založena v roce 1939. V té době se soustředila hlavně na produkci motocyklů a skútrů. Roku 1971 se firma posunula k výrobě automobilů. Ono to ani tak automobily nebyly, jednalo s přesněji o miniautomobily. A hned první model byla tříkolka s názvem Casalini Sulky. Nebyl považován ani za vůz, spíše za moped. V důsledku toho ho bylo v některých zemích možno řídit bez řidičského oprávnění.

Casalini

Expanze trhu s mopedovými auty Casalini

Po 20 letech produkce prodávala firma Casalini své výrobky do množství evropských států. Přišla také s výrobou lehkých čtyřkolek. Konkrétně s modely Kore 500, Ydea, Sulkydea,  Sulkydea LV a novým Sulky. V roce 2011 přinesla první mopedový vůz vybavený systémem ABS.

V roce 2012 byl představen model M12, který disponoval stylovým vzhledem, moderními technologiemi a bezpečnostními prvky. Velký milník bylo představení modely M14. Stal se z něj jeden z největších hitů na trhu s mopedovými auty. Stalo se tak v roce 2014. Disponoval aerodynamickým designem a elegantním vzhledem.

Casalini

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?