Bojíte se krádeže? Zabezpečte správně své auto

0
579

Auta se kradla, kradou a dlouho se ještě krást budou. Pokud máte model, po kterém je obecně na černém trhu poptávka, může to být riziko. Mnoho lidí pochopitelně řeší možnosti jeho zabezpečení. Co se hodí a na co je dobré myslet? Podívejte se.

Garáž jako ideální možnost

Jako první se podíváme na možnost, která však není pro každého. Máme na mysli bezpečné uzavření vozu do garáže, který je součástí vašeho domu. Zde by mělo být auto dobře chráněno. Hodit se mohou i různé pronajímané garáže, ale ty jsou často na odlehlých místech a problém úplně neřeší. Časti je pro zloděje taková krádež snadnější než na ulici, kde mohou být svědci.

Zabezpečovací prvky také pomohou

Vozidlo je možné vybavit i celou řadou zabezpečovacích prvků, které mají znemožnit vstup do vozidla, ale i jeho nastartování. Zabezpečení auta proti krádeži tak může mít i tuto podobu. Jenom myslete na to, že i když vám s vozem nikdo přímo neodjede, může vzít některé interiérové prvky, nebo věci které v něm máte uložené.

Co takhle havarijní pojistka?

Auto je vám sice ukradeno, ale alespoň máte jistotu, že vám pojišťovna proplatí škodu. Běžná havarijní pojistka se totiž vztahuje i na tyto situace. Sjednat ji je jednoduché – jde to například prostřednictvím internetu, a navíc není až tak drahá. Kromě toho získáte i další ochranu, jako je:

  • Dopravní nehoda
  • Poškození vandalem
  • Poškození přírodním živlem

Prakticky se jeví i alarm

Poslední možností, jak zabezpečit auto je alarm. Ten může zloděje odradit a zburcovat okolí, že se něco děje. A nehodí se jenom na auto. Zcela běžný je i alarm na motorku. Jde o jednoduché, a přitom praktické zařízení, které už pomohlo zamezit celé řadě krádeží. Jakmile začne houkat, tak se zloděj dává na útěk. Auto i motorka tak zůstávají bezpečně na místě, kde byly zaparkovány. Ideální řešení hlavně na sídlištích a jiných hromadných parkovištích.

…………………………………………… komerční článek …………………………………………

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here