BMW 8 Cabrio konečně oficiálně

0
549
Zdroj foto: opspeed.com

Dlouhou jsme si museli počkat na BMW 8 ve verzi kabriolet a konečně se nám ukazuje. K dispozici bude od března příštího roku.

Model, který se bude prodávat už začátkem března příštího roku, se nám konečně ukazuje v celé své kráse. BMW 8 Cabrio je druhým zástupcem řady osm. První se nám letos ukázalo ve verzi kupé, teď přichází kabriolet a ještě se budeme moci brzo těšit na Gran Coupé. Letošní rok je pro BMW velmi úspěšný, co se do počtu novinek týče. Vedle nové řady 8 se představila také nová generace roadsteru Z4.

Krásný design vycházející z kupé

Model BMW 8 Cabrio svým designem jako tradičně navazuje na původní verzi kupé. To znamená šestiúhelníkové robustní ledvinky, extrémně úzké světlomety ve standardním provedení s diodami, za příplatek se super výkonnými laserovými. S uzavřenou střechou má silueta čtyřmístného kabria podle designérů připomínat uzavřenu verzi, i když je hrana zavazadelníku kvůli prostoru pro střechu umístěna o nějaký ten centimetr výše. Prostor zavazadelníku nabízí u zavřené střechy objem 350 litrů, tedy o sedmdesát litrů méně, než u verzi kupé.

Zdroj foto: opspeed.com

Sklápěcí střecha je plátěná

Elektricky ovládaná vícevrstvá plátěná střecha se otevírá a zavírá zcela automaticky. Barva střechy je standardně v antracitové barvě. Zvolit se dá také ve stříbřitém antracitovém provedení. Systém tlačítka umožní zavření nebo otevření střechy za pouhých 15 sekund a to do rychlosti 50 km/h. Střecha navíc svými aerodynamickými prvky minimalizuje hluk.

Pevná karoserie a nádherný požitek z jízdy

Už jen pocit, kdy si můžete vychutnávat sílu slunečních paprsků při jízdě v otevřené kabrioletu je okouzlující. Co teprve, když si můžete vychutnávat nejlepší elektronické vychytávky a v neposlední skvělé jízdní vlastnosti nového BMW 8 Cabriolet? Standardem pro příjemný pocit z jízdy je větrná clona, kterou lze připevnit v oblasti zadních sedadel pro snížení turbulencí uvnitř auta při otevřené střeše. Přední sedačky můžete doplnit o vyhřívání krku díky ventilaci v hlavových opěrkách. Navíc příplatkový paket Heat Comfort nabízí vyhřívání madel dveří, středové konzole vpředu i volantu.

Zdroj foto: opspeed.com

Komfortní výbava

Luxusní výbava potěší i ty nejnáročnější zákazníky. Nabízí například inteligentní hlasové ovládání, které umí nezávisle komunikovat, couvací asistent pro omezené prostory, který sám klidně urazí vzdálenost až 50 metrů, noční vidění s detekcí chodců a zvěře na silnici nebo hlídání mrtvého úhlu.

Motorizace zůstane stejná jako u kupé

Motorizace je stejná jako u předešlé verze. K dispozici jsou dvě odlišné jednotky, standardním srdcem BMW 8 Coupé je vznětový řadový šestiválec 840D xDrive. Díky vícestupňovému přeplňování poskytuje výkon 235 kW a točivý moment 680 N.m. Pro splnění nejpřísnějších emisních norem je vybaven vstřikováním kapaliny AdBlue i katalyzátorem SCR.

Benzinový agregát je ve verzi M850i xDrive je poháněný vidlicovým osmiválcem s objemem 4,4 litru. Obě verze mají pohon na všechna kola, využívající elektronicky ovládanou vícelamelovou spojku a osmistupňový automat, umožňující přizpůsobit řazení aktuální jízdní situaci podle navigace.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here