Historie motorek Benelli

Jeden z nejstarších italských výrobců motorek, to je Benelli. Firma byla založena v italském Pesaru roku 1911. Duchovní v tomto případě matkou je Teresa Benelli, vdova, která veškerý finanční kapitál po svém manželovi vložila do rozjezdu společnosti.

Její cíl nebyl výdělek jako takový. Ona chtěla v továrně nabídnout práci svým šesti synům. Dva z nich poslala dokonce studovat do Švýcarska. Úplně na začátku zde bylo kromě pěti bratrů jen šest dalších zaměstnanců. Nejmladší syn Antonio, zvaný Tonino nepracoval ve firmě. Na to byl ještě příliš mladý. Nejprve opravovali jen jízdní kola a motorky. Nicméně už dokázali vyrobit všechny náhradní díly.

Po válce restart

Bohužel společnost Benelli byla v době postižené válkou, a to jak první, tak i druhou. Během té první, i když vyráběly hlavně pro válečné stroje, tak představili v roce 1919 první motocykl. O dva roky později přišla motorka s použitím svého vlastního motoru. Za další dva roky šel Antonio jako jezdec do soutěže. Byl vynikajícím jezdcem a vyhrál čtyři mistrovské tituly. V roce 1923 měl však zlý pád a musel ukončit kariéru závodního jezdce. O pět let později, v roce 1937 zemřel při dopravní nehodě. Během druhé světové války nemohla továrna Benelli moc dělat. Mimo výrobu byli až do roku 1949.

Ovšem přišel jejich restart a začali znovu vyrábět motocykly. Ke konci šedesátých let se dostali i na americký trh. Před třemi lety si Benelli troufl na velkou výzvu. V roce 2016 představili svoje motorky na místě, kam se zrovna člověk moc nehrne – v íránském hlavním městě Teheránu.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?