Škoda Karoq jako kabriolet

0
475
skoda karoq cabriolet
Zdroj foto: auto.pravda.sk

Škoda představuje nový Karoq ve verzi kabriolet! Vznikl jako projekt žáků učiliště Škodovky.

Učni Škodovky se podílejí na nových vozech

Škoda má své vlastní učiliště více 91 let a v současnosti si žáci mohou vybrat ze tříletého nebo čtyřletého vzdělání v technických učebních nebo studijních oborech. Aktuálně je ve škole přes 900 žáků ve třinácti oborech. Kromě školáků si zde vzdělávání rozšiřují také zaměstnanci Škody Auto. Šanci rozšířit svou kvalifikaci v současnosti využívá asi šedesát z nich.

Projekty připravené od žáků škodováckého učiliště strojírenského, jsou už tradicí, která se podepisuje na nejrůznějších prototypech nových modelů v nejrůznějších karosářských verzích. Učni si především oblibují typy kabrioletů a pick-upů. Dnes si představíme nový Karoq ve verzi kabriolet.

Studenti už v minulosti připravili nejrůznější povedené modely, dokonce mají na kontě už i jeden vůz jako elektromobil! V minulosti nám představili například o pick-up postavený na základech Fabie, Rapid spaceback, Citigo jako bugina, poháněná čistě elektrickým pohonem nebo dvoumístné provedení Citigo.

Na současném projektu Karoq kabriolet se podílí dvacet studentů

Celkem dvacet nejtalentovanějších žáků učiliště ve věku sedmnácti a osmnácti let, připravují vůz spolu s oddělením technického vývoje, designu a výroby přímo v mladoboleslavském závodě Škoda.

skoda karoq
Zdroj foto: auto.pravda.sk

V pořadí jde už o pátý projekt

Škoda se pustila se svými žáky do již pátého studentského projektu, s názvem Azubi Car. Oficiální název vozu zatím není známý, ten se představí spolu s projektem v průběhu června letošního roku. Letošní projekt neměl být vůbec postavený na základech SUV, podle prvotních plánů se žáci chtěli pustit do výstavby super sportovního vozu. Nakonec využili příležitosti, pustit se do něčeho neotřelého téměř okamžitě, když se naskytla příležitost postavit nový vůz na základech dlouho očekávaného Karoqu.

Od samotného počátku je v projektu Azubi Car k dispozici studentům pedagog Ivo Vollman. „Nejprve ze všeho je potřeba vybrat tým, který bude na projektu pracovat. V rámci Škoda Akademie vždy v září nový ročník projektu vypíšeme, studenti se přihlásí a my následně vybíráme. Důležitým předpokladem pro výběr do takového týmu jsou dobré studijní výsledky, samozřejmě talent a také vědomí, že účastník nebude zanedbávat své běžné studijní povinnosti.“

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here