Alfa Romeo GTV – recenze, zkušenosti

Alfa Romeo GTV je sportovní kupé spadající do portfólia automobilky Alfa Romeo. První generace tohoto modelu vznikla již v roce 1974 na bázi vozu Alfa Romeo Alfetta, druhá byla uvedena do výroby až na podzim 1994 společně s novým vozem Alfa Romeo Spider a vyráběna až do roku 2005.

Alfa Romeo GTV6 měla dvoudveřovou karoserii typu kupé a pohon zadních kol. Výroba tohoto modelu probíhala v letech 1980 až 1987. Celkem bylo vyrobeno 22 381 těchto vozů. Motor, podélně uložený, vodou chlazený vidlicový šestiválec do V s objemem 2,5 l a výkonem 160 koní při 6000/min. Motor se vyznačuje unikátním zvukovým projevem z dílny italského motoráře Giuseppe Busso. Na celkovém designu automobilu se z velké části podílel Giorgetto Giugiaro a studio Centro Stile Alfa Romeo.

Alfa Romeo GTV 6, Autor: JOHN LLOYD – originally posted to Flickr as On The Street In New Jersey, CC BY 2.0, Odkaz

Zajímá vás recenze automobilu či zkušenosti s tímto vozem? Pokud přemýšlíte o nákupu vozu, recenze automobilu a zkušenosti s ním bývají hodnotným pomocníkem při rozhodování. Níže je pro vás nachystaná video recenze, kde se dozvíte důležité informace.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?