Alfa Romeo GTV – recenze, zkušenosti

Alfa Romeo GTV je sportovní kupé spadající do portfólia automobilky Alfa Romeo. První generace tohoto modelu vznikla již v roce 1974 na bázi vozu Alfa Romeo Alfetta, druhá byla uvedena do výroby až na podzim 1994 společně s novým vozem Alfa Romeo Spider a vyráběna až do roku 2005.

Alfa Romeo GTV6 měla dvoudveřovou karoserii typu kupé a pohon zadních kol. Výroba tohoto modelu probíhala v letech 1980 až 1987. Celkem bylo vyrobeno 22 381 těchto vozů. Motor, podélně uložený, vodou chlazený vidlicový šestiválec do V s objemem 2,5 l a výkonem 160 koní při 6000/min. Motor se vyznačuje unikátním zvukovým projevem z dílny italského motoráře Giuseppe Busso. Na celkovém designu automobilu se z velké části podílel Giorgetto Giugiaro a studio Centro Stile Alfa Romeo.

Alfa Romeo GTV 6, Autor: JOHN LLOYD – originally posted to Flickr as On The Street In New Jersey, CC BY 2.0, Odkaz

Zajímá vás recenze automobilu či zkušenosti s tímto vozem? Pokud přemýšlíte o nákupu vozu, recenze automobilu a zkušenosti s ním bývají hodnotným pomocníkem při rozhodování. Níže je pro vás nachystaná video recenze, kde se dozvíte důležité informace.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?