Historie motorek Triumph

Triumph motorcycles je vůbec největším anglickým výrobcem motorek, který byl založen v roce 1983 Johnem Bloorem a to poté, když Triumph Engineering vstoupila do nucené správy.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                      model Scrambler

Jelikož byl nový podnik zastaralý a neschopný soutěžit s japonskými firmami, se kterými je mimochodem i dnes těžké soupeřit, tak se Bloor rozhodl, že znovu spustí Triumph, ale podle svého. Ze začátku vyráběli starý model Boneville, který byl v licenci Les Harris Racing Spares. V podstatě šlo o to překlenout propast mezi koncem staré společnosti a začátkem nové. Během pěti let se dostali na špičkovou pozici. V USA však měli potíže s pojištěním odpovědnosti a nikdy se tak nemohli do Ameriky dovážet.

Inspirace v Japonsku

Bloor chtěl vytvořit úplně nový Triumph a tak najal několik inženýrů z minulosti společnosti a začal vyrábět nové modely. Pro inspiraci si dokonce dojeli do Japonska, přičemž Bloor a jeho inženýři zjistili, že jsou ochotni dělat to podle nich. V praxi to znamenalo přijmout jejich techniky, hlavně počítačově řízené stroje nové generace. V roce 1985 Triumph koupil první sadu zařízení a začali tajně pracovat na nových prototypech. V roce 1987 dokončili první model. O rok později nechal Bloor postavit novou továrnu. Začala růst výrobní kapacita a založil i několik dceřiných společností.

Zdroj foto: en.wikipedia.org            model Street Triple R

V roce 2002, 15. března jim hlavní továrnu zničil požár, když se připravili na oslavu stého výročí jako výrobce motorek. Na začátku roku 2011 musel převzít celou společnost syn Johna Bloora Nick Bloor. V roce 2017 společnost otevřela návštěvnické centrum, které ji stálo čtyři miliony liber. Během jednoho roku dokázala prodat celkem 63 400 motorek.