Historie motorek TGB

TGB celým jménem Taiwan Golden Bee Co., Ltd neboli v překladu Taiwanská zlatá včela, je výrobce skútrů a čtyřkolek. Je to trochu paradoxní, ale společnost byla založena na apríla, tedy 1. dubna, roku 1978. Založil ji muž jménem Chi-Fu Chang, který měl už nějaké ty zkušenosti s výrobou tohoto typu.

Zdroj foto: prweb.com                                       Scooter tgb key west 49 cc

Předtím než rozjel svou vlastní společnost, tak pracoval u firmy Vespa, což byl výrobce skútrů, ovšem pod hlavičkou italské velké skupiny Piaggio. V podstatě se dá říci, že to co naučil tam, aplikoval nyní u sebe a své firmy TGB. Když společnost zakládal, tak to bylo na základě zbytkové technologie Piaggio u výroby skútrů.

Co vyrábí

Vyrábí například převodovky CVT neboli Continuous Variable Transmission, přičemž jejich zákazníky jsou kromě Piaggia ještě Rotax, Peugeot, Minarelli, Morini, Polaris a SYM. Dále vyrábí TGB skútry, ATV a motorky, přičemž svoje produkty vyváží, a to celosvětově. TGB má dva certifikované provozy a kromě jiného jejich výrobky od roku 1995 nesou schválená označení EC, což je Evropská komise, či EPA – Environmental Protection Agency, to je Agentura Spojených států na ochranu životního prostředí a DOT – The Department of Transportation – Ministerstvo dopravy. V současné době má TGB dva hlavní předsedy – Michael Chang a George Lin.

 

Zdroj foto: trademotorcycles.com.au       Scooter xmotio 300I

Koho by zajímalo, jaké modely TGB vyprodukovalo, tak například Blade, Avenger, Target – to jsou ATV, potažmo čtyřkolky. Nevyráběli jen čtyřkolky, motorky a už zmíněné produkty, ale též koloběžky. Jednu pojmenovali například Bellavita, což je docela poetický název, jenž by se dal volně přeložit jako krásný život.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?