Historie motorek TGB

TGB celým jménem Taiwan Golden Bee Co., Ltd neboli v překladu Taiwanská zlatá včela, je výrobce skútrů a čtyřkolek. Je to trochu paradoxní, ale společnost byla založena na apríla, tedy 1. dubna, roku 1978. Založil ji muž jménem Chi-Fu Chang, který měl už nějaké ty zkušenosti s výrobou tohoto typu.

Zdroj foto: prweb.com                                       Scooter tgb key west 49 cc

Předtím než rozjel svou vlastní společnost, tak pracoval u firmy Vespa, což byl výrobce skútrů, ovšem pod hlavičkou italské velké skupiny Piaggio. V podstatě se dá říci, že to co naučil tam, aplikoval nyní u sebe a své firmy TGB. Když společnost zakládal, tak to bylo na základě zbytkové technologie Piaggio u výroby skútrů.

Co vyrábí

Vyrábí například převodovky CVT neboli Continuous Variable Transmission, přičemž jejich zákazníky jsou kromě Piaggia ještě Rotax, Peugeot, Minarelli, Morini, Polaris a SYM. Dále vyrábí TGB skútry, ATV a motorky, přičemž svoje produkty vyváží, a to celosvětově. TGB má dva certifikované provozy a kromě jiného jejich výrobky od roku 1995 nesou schválená označení EC, což je Evropská komise, či EPA – Environmental Protection Agency, to je Agentura Spojených států na ochranu životního prostředí a DOT – The Department of Transportation – Ministerstvo dopravy. V současné době má TGB dva hlavní předsedy – Michael Chang a George Lin.

 

Zdroj foto: trademotorcycles.com.au       Scooter xmotio 300I

Koho by zajímalo, jaké modely TGB vyprodukovalo, tak například Blade, Avenger, Target – to jsou ATV, potažmo čtyřkolky. Nevyráběli jen čtyřkolky, motorky a už zmíněné produkty, ale též koloběžky. Jednu pojmenovali například Bellavita, což je docela poetický název, jenž by se dal volně přeložit jako krásný život.