Historie motorek SYM

Sanyang Motor Co., Ltd. neboli SYM Motors, zkráceně SYM, je výrobce motorek pocházející z Tchaj-wanu, tehdy sídlící konkrétně na Taipei. Firma byla založena v roce 1954 v té době tak, jak to bylo zvykem.

Zdroj foto: en.wikipedia.org               009symfiddleii

Manufaktura či lépe řečeno její zaměstnanci, byli teprve desetileté děti. Tenkrát se jmenovali Sanyang Electrics a vyráběli dynamoelektrické světelné soupravy pro jízdní kola. Pak se přejmenovali na Sanyang Industry Co Ltd a v roce 1961 uzavřeli dohodu se společností Honda. Začali vyrábět motocykly, přičemž byli vůbec první na Tchaj-wanu. O osm let později montovali vozy Honda.

Konec s Hondou

Ano, i ten přišel, a to v roce 2002. Honda poté začala stavět svoje auta jako Honda Taiwan Co., Ltd. Sanyang namísto Honda vzal ke spolupráci další automobilku, tentokrát Hyundai. Momentálně je většinovým výrobcem pro trh na Tchaj-wanu. V lednu 2015 se firma přejmenovala na Sanyang Motor Co., Ltd. Hlavní sídlo je nyní v Hsinchu County na Tchaj-wanu. Kromě toho má dceřinou společnost v Číně, ve městě Xiamen – Xiamen Xiashing Motorcycle Co., Ltd. A dále ve Vietnamu, ve městě zvaném Bien Hoa, Dong Nai – Vietnam Manufacturing & Export Processing Co., Ltd.  

Zdroj foto: en.wikipedia.org            SYM T1

V roce 2006 podepsala firma SYM smlouvu o partnerství s americkou společností Carter Brothers Mfg, jejíž předmětem bylo, že SYM měla výhradní distribuční právo ve Spojených státech Amerických. Potkala je i jedna velká nepříjemnost 12. července 2010. Tehdy Carter Brothers shořel hlavní sklad a výrobní provoz, kde měli na 3000 neprodaných SYM skútrů. Vyšetřováním hasičů se zjistilo, že šlo o žhářství. SYM ukončili spolupráci s Carter Brothers v roce 2011.

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?