Historie motorek Qingqi

Jinan Qingqi Motorcycle Co, Ltd nebo jenom QingQi je výrobce mopedů, čtyřkolek, elektrických motocyklů, přičemž jejich místo, kde se zrodili spadá do Asie, konkrétně do Číny.

Zdroj foto: es.wikipedia.org                               Rex rs 450

Založili ji v roce 1956. Pokud by se někdo podíval na to, jak si tahle značka v Číně stojí, tak je pravděpodobně tou neznámější v oblasti výroby mopedů v době moderní Číny. Navíc je jeden z největších výrobců malých motorek na světě. Ovšem mimo čínský trh ji kdysi neznal skoro nikdo. Mimo jiné spadá i do kategorie největšího výrobce originálního vybavení pro společnosti zabývající se výrobou aut a motorek jako jsou například Suzuki, Peugeot nebo Prophete.

Spolupráce se Suzuki a Peugeotem

Tohle je trochu složitější. Suzuki a Peugeot se dali do spolku s QingQi a dali této kooperaci název Plum Qingqi Motors Company. Ta sídlí v Pákistánu a její obchody jsou označeny ochrannou známkou. Od roku 2010, konkrétně od října, je Qingqi hodnoceno podle objemu výrobu na dvacátém místě největších čínských výrobců motorek. Například během roku 2009 byl celkový výkon na úrovni 612 993. To je sice obrovské množství, nicméně to byl mírný pokles oproti roku předtím, a to o 5,68 procent. Společnost je sice primárně v Číně, avšak momentálně to zkoušejí i v Africe.

Zdroj foto: en.qingqi.com  Qingqi QM 125 GY

Jinak to samozřejmě zkusili i mimo Čínu a šli například do Velké Británie, kde se výborně uvedli. Letos například uvedli skútr Sinnis Niu Electric NGT, UPro a M +.  Sinnis je v Anglii už od roku 2006 a sklízí úspěchy vlastně nepřetržitě. Ještě se chystá další model, jenž má být představen ve Spojeném království.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?