Historie motorek MV Augusta

MV Augusta neboli celým jménem Meccanica Veghera Agusta, je společnost vyrábějící motocykly, založená 12. února 1945.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                         MV Augusta CSTL 175

Firma začínala jako odnož společnosti Augusta, která se zabývala hlavně výrobou letadel. Vedl ji hrabě Giovanni Augusta, ten však zemřel a firmu začala vést jeho manželka a synové Domenico, Vincenzo, Mario a Corrado. Na konci druhé světové války dva bratři – hrabě Vincenzo a hrabě Domenico stvořili MV Augusta, aby zachránili pracovní místa tehdejších zaměstnanců a také chtěli naplnit potřebu poválečné levné dopravy, avšak efektivní. Vyráběli motocykly hlavně z důvodu, aby s nimi mohli závodit, což je nesmírně bavilo. Hned v roce založení vytvořili prototyp Vespa 98.

Bez síly

Přestože vyráběli výborné motorky na tu dobu, tak se dostali do okamžiku, kdy byli bez hlavní síly, a to když zemřel jeden ze zakladatelů, hrabě Domenico v roce 1971, protože on byl vůdčí typ celé firmy. V tomhle období se toho nakupilo více, takže se společnost dostala i do horší ekonomické situace, tím pádem ji to donutilo hledat si nového finančního partnera. Řešení se našlo vcelku rychle – EFIM – Ente Partecipazioni e Finanziamento Industria Manifatturiera. EFIM požadoval, aby MV Augusta přestala pracovat v automobilovém průmyslu, avšak to společnost odmítla. Nakonec to tedy nedopadlo.

Zdroj foto. en.wikipedia.org                             F4 750 ORO

Ovšem v roce 1991 koupila ochrannou známku MV Augusta společnost Cagiva. Několik let to fungovalo, až přišly opět finanční problémy – byli silně zadlužení. Avšak v prosinci 2004 je koupil Proton. Následovaly další odkupy – BMW, Harley-Davidson, Claudio Castiglioni. Tato firma měla své zastoupení v závodech a velmi úspěšné – například vítězství na mistrovství světa.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?