Historie motorek Kymco

Kymco, celým jménem Kwang Yang Motor Co, Ltd, pochází z Tchajwanu a vyrábí skútry, motorky a čtyřkolky. Tuto společnost založili v roce 1963, když se rozdělila společnost Honda.

Zdroj foto: en wikipedia.org                            Kymco Activ

Kymco úplně původně vyráběla díly pro automobilku Honda. Svůj první kompletní skútr Kymco postavila v roce 1970 a na trh se dostali v roce 1992. Od roku 2000 se společnost Kymco stala největším výrobcem skútrů na Tchajwanu, což nebylo tak těžké, protože Tchajwan je z asijských zemí taková pomenší oproti ostatním. Kromě toho byl též pátým největším výrobcem skútrů na světě. Na začátku roku 2008 Kymco začal spolupracovat s BMW. Chtěli motory pro G450 X Enduro.

Kymco a Kawasaki

Na konci roku 2013 Kmyco začal další spolupráci, tentokrát s Kawasaki. Jednalo se o výrobu nového skútru J300. Ten je založený na Kymco Downtown 300i. Kymco se dostalo i do Ameriky. Jejich produktová řada zahrnuje 15 skútrů, 9 čtyřkolek, křižník Venox 250, dvouválcový motor 700cc v sněžném skútru Arctic Cat 3000 a motocyklu k-pipe 125. Sídlí v USA v Jižní Karolíně ve Spartanburgu. Tam má 600 prodejců. Společnost je od roku 2009 oficiálním skútrem pro NHRA, což je závodní organizace. Kromě toho je primární sponzor Grey Motorsports v NHRA Mello Yello 2014 Series.

Zdroj foto: en.wikipedia.org               Kymco Quannon

Když se například podíváme na jejich motorky, tak Venox 250 je největší motorkou vyrobenou touto společností. Už je na světě i aktualizovaná verze 250i od roku 2006. Momentálně má 3000 zaměstnanců, přičemž produkuje víc než 570 000 vozidel všeobecně ročně. Výrobní závody má v Jakartě, Petaling Jaya, Šanghaji, Changsha a Chengdu.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?