Historie motorek Kymco

Kymco, celým jménem Kwang Yang Motor Co, Ltd, pochází z Tchajwanu a vyrábí skútry, motorky a čtyřkolky. Tuto společnost založili v roce 1963, když se rozdělila společnost Honda.

Zdroj foto: en wikipedia.org                            Kymco Activ

Kymco úplně původně vyráběla díly pro automobilku Honda. Svůj první kompletní skútr Kymco postavila v roce 1970 a na trh se dostali v roce 1992. Od roku 2000 se společnost Kymco stala největším výrobcem skútrů na Tchajwanu, což nebylo tak těžké, protože Tchajwan je z asijských zemí taková pomenší oproti ostatním. Kromě toho byl též pátým největším výrobcem skútrů na světě. Na začátku roku 2008 Kymco začal spolupracovat s BMW. Chtěli motory pro G450 X Enduro.

Kymco a Kawasaki

Na konci roku 2013 Kmyco začal další spolupráci, tentokrát s Kawasaki. Jednalo se o výrobu nového skútru J300. Ten je založený na Kymco Downtown 300i. Kymco se dostalo i do Ameriky. Jejich produktová řada zahrnuje 15 skútrů, 9 čtyřkolek, křižník Venox 250, dvouválcový motor 700cc v sněžném skútru Arctic Cat 3000 a motocyklu k-pipe 125. Sídlí v USA v Jižní Karolíně ve Spartanburgu. Tam má 600 prodejců. Společnost je od roku 2009 oficiálním skútrem pro NHRA, což je závodní organizace. Kromě toho je primární sponzor Grey Motorsports v NHRA Mello Yello 2014 Series.

Zdroj foto: en.wikipedia.org               Kymco Quannon

Když se například podíváme na jejich motorky, tak Venox 250 je největší motorkou vyrobenou touto společností. Už je na světě i aktualizovaná verze 250i od roku 2006. Momentálně má 3000 zaměstnanců, přičemž produkuje víc než 570 000 vozidel všeobecně ročně. Výrobní závody má v Jakartě, Petaling Jaya, Šanghaji, Changsha a Chengdu.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?