Historie motorek KTM

KTM je výrobce motorek a sportovních aut z Rakouska. Její založení vychází z roku 1934, kdy Johann (Hans) Trunkenpolz zřídil opravnu aut. V roce 1937 začal prodávat motocykly DKW a auta Opel.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                         Mika Kallio KTM

Během druhé světové války se starala o jeho obchod manželka, což je celkem netradiční. Po válce hluboce klesl zájem o opravy a tak se Trunkenpolz zabýval myšlenkou, že bude stavět vlastní motocykly. První prototyp R100 postavil v roce 1951. Sériová výroba začala o dva roky později. Tehdy zde pracovalo jen 20 zaměstnanců a dokázali postavit tři motocykly za den. V roce 1953 přišel významný akcionář – Ernst Kronreif.

Kronreif to vzal po svém

Je logické, že když přišel, tak se do firmy muselo dostat jeho jméno – Kronreif & Trunkenpolz Mattighofen. Začaly se stavět motocykly poměrně ve slušném tempu. Během dvou let  – 1960, 1962 – zemřeli oba muži a firmu převzal syn Trunkenpolze Erich. Od roku 1980 se společnost přejmenovala na KTM Motor-Fahrzeugbau KG. O rok později měla firma už 700 zaměstnanců a obrat 750 milionů. V roce 1991 se společnost rozdělila na čtyři divize – KTM Sportmotorcycle GmbH (divize motocyklů), KTM Fahrrad GmbH (divize jízdních kol), KTM Kühler GmbH (divize radiátorů) a KTM Werkzeugbau GmbH (divize nástrojů).

Zdroj foto: en.wikipedia.org                              KTM Super Adventure

Od roku 2012 je KTM největším evropským prodejem motorek. Co se týká celého světa, tak tam se řadí mezi přední výrobce silničních motorek. Například v roce 2016 se prodalo po celém světě 203 423 motorek. Momentálně vlastní CROSS KraftFahrZeug Holding GmbH a Bajaj Auto Limited International Holdings BV.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?