Historie motorek Indian

Indian Motorcycle Manufacturing Company nebo jen Indian je americká společnost zabývající se výrobou motorek. V roce 1897 založil George M. Hendee firmu na výrobu kol. O tři roky později se k němu připojil Oscar Hedstrom. Oba byli jak bývalí cyklisté, tak i výrobci kol, avšak nyní se ujednotili na tom, že spolu postaví motocykl.

Zdroj foto: en.wikipedai.org                                              Indian Springfield

V roce 1901 postavili prototyp a k němu dvě výrobní jednotky diamantového rámu Indian Single. Tento rok se také označuje jako to pravé založení společnosti na výrobu motorek. O rok později byly jejich první motorky s řetězovým pohonem a na tu dobu moderním stylem už v prodeji.

Úspěchy vůči konkurenci

V roce 1905 firma postavila první závodní motocykl V-twin a kromě závodů dělal i světové rekordy. Jedním z nejznámějších jezdců, kteří pro něj jezdili byl Erwin George Cannon Ball Baker. V roce 1914 jel na motorce od této společnosti přes Ameriku, konkrétně od San Diega až do New Yorku celých jedenáct dní, dvanáct hodin a deset minut. Indian jelikož měl úspěch i přes konkurenci, začal přemýšlet o technickém růstu. V roce 1911 získali další závodní úspěch. Na ostrově Man TT, což je speciální druh jezdeckého závodu, získali první, druhé a třetí místo. Když přišla první světová válka, dostal se do ztráty, jelikož přišel o prodejce.

Zdroj foto: en.wikipedai.org                    Indian Scout

Z toho už se také nikdy nevzpamatoval. Ve druhé světové válce ho používala jako dodavatele americká armáda. Od roku 1945 přišel úpadek a zánik. V roce 1953 se zastavila veškerá výroba. Značku se pokoušeli zachránit, ale bez úspěchu. Až společnost Polaris to dokázala a nyní jí patří značka Indian.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?