Historie motorek Indian

Indian Motorcycle Manufacturing Company nebo jen Indian je americká společnost zabývající se výrobou motorek. V roce 1897 založil George M. Hendee firmu na výrobu kol. O tři roky později se k němu připojil Oscar Hedstrom. Oba byli jak bývalí cyklisté, tak i výrobci kol, avšak nyní se ujednotili na tom, že spolu postaví motocykl.

Zdroj foto: en.wikipedai.org                                              Indian Springfield

V roce 1901 postavili prototyp a k němu dvě výrobní jednotky diamantového rámu Indian Single. Tento rok se také označuje jako to pravé založení společnosti na výrobu motorek. O rok později byly jejich první motorky s řetězovým pohonem a na tu dobu moderním stylem už v prodeji.

Úspěchy vůči konkurenci

V roce 1905 firma postavila první závodní motocykl V-twin a kromě závodů dělal i světové rekordy. Jedním z nejznámějších jezdců, kteří pro něj jezdili byl Erwin George Cannon Ball Baker. V roce 1914 jel na motorce od této společnosti přes Ameriku, konkrétně od San Diega až do New Yorku celých jedenáct dní, dvanáct hodin a deset minut. Indian jelikož měl úspěch i přes konkurenci, začal přemýšlet o technickém růstu. V roce 1911 získali další závodní úspěch. Na ostrově Man TT, což je speciální druh jezdeckého závodu, získali první, druhé a třetí místo. Když přišla první světová válka, dostal se do ztráty, jelikož přišel o prodejce.

Zdroj foto: en.wikipedai.org                    Indian Scout

Z toho už se také nikdy nevzpamatoval. Ve druhé světové válce ho používala jako dodavatele americká armáda. Od roku 1945 přišel úpadek a zánik. V roce 1953 se zastavila veškerá výroba. Značku se pokoušeli zachránit, ale bez úspěchu. Až společnost Polaris to dokázala a nyní jí patří značka Indian.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?