Historie automobilky Fisker Automotive

Moderní vozy automobilky Fisker Automotive jsou vybaveny plug-in hybridní technologií. Značka je známá svými luxusními vozy a proslulá inovativní technologií.

Historie značky

Americkou automobilku Fisker Automotive založil dánský automobilový designér Henrik Fisker v roce 2007. Henrik navrhl například sportovní vůz BMW Z8, pro Aston Martin navrhl DB9 a V8 Vantage. V své dílně se začal věnovat stavbě šetrných a sportovně laděných modelů. První model nesl název Fisker Karma, který se dostal na trh v roce 2011.

Fisker založil Fisker Automotive s Bernhardem Koehlerem. V polovině roku 2009 se společnosti podařilo získat od ministerstva energetiky vládní půjčku 529 milionů amerických dolarů.

Fisker Automotive

Fisker automobile je venture mezi společnostmi Fisker Coachbuild a Quantum. Jejich sídlo najdeme v kalifornském Irvinu. Značka je specifická designovými rysy jednotlivých modelů. Všechny vozy mají inovativní technologii plug-in hybridních motorů, nesoucí název „Quantum Drive“. Tuto technologii najdeme výhradně ve vozech značky. Jde o technologii, umožňující vyrábět automobilce inovativní luxusní vozy s nezaměnitelným designem a charakteristickými jízdními vlastnostmi.

Fisker Karma

Už v lednu 2008 automobilka Fisker ukázala na detroitském autosalonu svůj model Karma. Tehdy se jednalo o prototyp vozu, který se dostal do prodeje v roce 2011. Dojezd elegantního sportovního vozu tehdy činil osmdesát kilometrů. Po vybití baterií přichází ke slovu dvoulitrový benzinový motor z dílny GM, který dobíjí baterie. Velmi progresivní na svou dobu byly solární panely na střeše automobilu nebo systému pro rekuperaci energie při brzdění.

Fisker Karma je vyrobený z hliníku a díky použitému elektromotoru a lithium-iontových baterií váží 2,1 tuny. O pohon se starají hned dva elektromotory, disponující souhrnným výkonem 408 koní a točivým momentem 1300 N.m. Z nuly na stovku se Fisker Karma dostane za 6 sekund a maximální rychlost je 201 km/h. Průměrnou spotřebu udává automobilka kolem 2,1 litru na 100 km.

Fisker Karma

Vozy se měli vyrábět ve finské dílně Valmet Automotive, která tou dobou vyrábí i vozy Porsche Cayan a Boxster. K podpisu kontraktu došlo v roce 2008.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?