Historie automobilky Acura

Historie automobilky Acura sahá do 1986. V tomto roce vznikla jako obchodní značka japonského výrobce aut Honda. Automobilka vytvořila tuto značku pro dovoz aut do USA, Kanady, Hongkongu a několika dalších zemí. Značka Acura je proto považována za americkou i přes své hluboké japonské kořeny.

Acura

Proč ?

Američané jsou notoricky známí upřednostňováním amerických a evropských výrobků před japonskými. Automobilka Honda si ale tento rozsáhlý trh nemohla ujít. Proto mají vozy s označením Acura luxusnější výbavu a nabízejí více možností než japonská alternativa. Je proto považována za první japonskou značku nabízející luxusní vozy.

Jak se značce Acura vedlo

V prvních letech se stala nejprodávanější značkou s luxusními vozy v USA. V devadesátých letech však byla poptávka po jejich vozech výrazně menší. Jedním z nejznámějších vozů tohoto období je bezpochyby NSX. V tomto voze byl poprvé americkému trhu představen VTEC. Velké změny poté přišly až po roce 2000. Mnoho modelů prošlo změnou designu a také bylo představeno několik úplně nových. V dnešní době nabízí Acura několik vozů, které jsou stejně jako v minulosti většinou označovány zkratkami. Jedná se například o vůz typu SUV s názvem MDX.

Závodní historie

Již do svého založení byly vozy značky Acura zapojeny do amerického motosportu. K dispozici měli model NSX. Je to vůz vyrobený pro sportovní jízdu a vybaven motorem V6. Jeho upravená verze dokázala vyhrát mnoho cenných titulů. Ukázala tak, že na americké půdě může vládnout i neamerické auto s velkým motorem. Po několika letech už ale letitý model NSX nahradil jeho nástupce RSX. V roce 2004 přibyl do závodní divize model TSX. Další velký skok bylo představení vozu kategorie LMP1 roku 2009. Jednalo se o model Acura ARX-02a. Honda poté zbavila všechny závodní prototypy označení Acura. Návrat se konal až v roce 2013 s upraveným modelem ILX.

Více informací najdete na wikipedii ZDE:

 

Acura – supersport

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?