Historie automobilky Acura

Historie automobilky Acura sahá do 1986. V tomto roce vznikla jako obchodní značka japonského výrobce aut Honda. Automobilka vytvořila tuto značku pro dovoz aut do USA, Kanady, Hongkongu a několika dalších zemí. Značka Acura je proto považována za americkou i přes své hluboké japonské kořeny.

Acura

Proč ?

Američané jsou notoricky známí upřednostňováním amerických a evropských výrobků před japonskými. Automobilka Honda si ale tento rozsáhlý trh nemohla ujít. Proto mají vozy s označením Acura luxusnější výbavu a nabízejí více možností než japonská alternativa. Je proto považována za první japonskou značku nabízející luxusní vozy.

Jak se značce Acura vedlo

V prvních letech se stala nejprodávanější značkou s luxusními vozy v USA. V devadesátých letech však byla poptávka po jejich vozech výrazně menší. Jedním z nejznámějších vozů tohoto období je bezpochyby NSX. V tomto voze byl poprvé americkému trhu představen VTEC. Velké změny poté přišly až po roce 2000. Mnoho modelů prošlo změnou designu a také bylo představeno několik úplně nových. V dnešní době nabízí Acura několik vozů, které jsou stejně jako v minulosti většinou označovány zkratkami. Jedná se například o vůz typu SUV s názvem MDX.

Závodní historie

Již do svého založení byly vozy značky Acura zapojeny do amerického motosportu. K dispozici měli model NSX. Je to vůz vyrobený pro sportovní jízdu a vybaven motorem V6. Jeho upravená verze dokázala vyhrát mnoho cenných titulů. Ukázala tak, že na americké půdě může vládnout i neamerické auto s velkým motorem. Po několika letech už ale letitý model NSX nahradil jeho nástupce RSX. V roce 2004 přibyl do závodní divize model TSX. Další velký skok bylo představení vozu kategorie LMP1 roku 2009. Jednalo se o model Acura ARX-02a. Honda poté zbavila všechny závodní prototypy označení Acura. Návrat se konal až v roce 2013 s upraveným modelem ILX.

Více informací najdete na wikipedii ZDE:

 

Acura – supersport

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?