Historie motorek Yamaha

Yamaha je jedna z nejznámějších značek motorek na světě. Yamaha Corporation  byla založena už 12. října 1887, tenkrát jako výrobce klavíru a rákosu.

Po druhé světové válce bylo rozhodnuto, že se budou věnovat stavbě motocyklů. V roce 1954 postavili 125 motorek. V tomto roce byla také založena organizace na popularizaci hudby Yamaha Music School. Ještě předtím než se naplno pohroužili do výroby motorek, tak se stali největším výrobcem hudebních nástrojů na světě. Výroby motorek od Yamahy byla založena 1. července 1955. Původní model motocyklu měl objem 125 cm3. Jmenoval se YA-1 a měl hodně soutěžních úspěchů, přičemž hned od začátku závodili s dalšími firmami, hlavně s japonskými.

Úspěch v šedesátých letech

Tak, jak úspěšně společnost s motocykly začala, tak také i pokračovala. Od roku 1963 se začala věnovat kromě dvoutaktního motoru , tak i soutěžení s GP, kde například zvítězila ve třídě 250cc. Jelikož měli velký prodejní úspěch, tak dokázali založit první dceřinou společnost. V sedmdesátých letech to pokračovalo, a to jak úspěchy v prodeji, tak i v závodění. Tím, jak šla doba dopředu, tak s ní šla i Yamaha a distribuovala na trhy po celém světě. V roce 2000 se například dostali i na Filipíny, což není zrovna trh nakloněný k nějakým větším úspěchům.

Yamaha soutěžila se svými motorkami ve Formuli 1, avšak nepodařil se jim nikdy větší úspěch. Je druhý největší výrobce motorek na světě a kromě toho je světovými jedničkami v prodeji vodních vozidel, přičemž do nich dodávají jejich přívěsný motor. Kromě motorek a vodních vozidel ještě prodává – auta, motokáry, golfové vozíky, vodní čerpadla a další.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?