Historie automobilky Ultima

Ultima Sports Ltd. nebo jen Ultima je výrobce sportovních aut z Anglie. Je to poměrně mladá společnost, založili ji v roce 1992.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                            Ultima GTR

Kooperace Teda a Richarda Marlowa, jenž jsou zakladatelé, přinesla své ovoce. I když je rok založení datován jako 1992, tak vše začalo o něco dříve – 1983. Tehdy bylo vyrobeno první auto s označením Mk1 a jako výrobce byl uveden Lee Noble Noble Motorsports Ltd. V roce 1989 představili další typ – Mk2. Co se týká rozdílu mezi jedničkou a dvojkou, tak dvojka měla nové odpružení a lepší brzdy. Auto se úspěšné představovalo na závodních okruzích, kde posbíralo i nějaká ta vítězství.

Koupená práva to změnily

Dohromady bylo vyrobeno 13 kusů Mk2 a Mk3, než Ted a Richard Marlow koupili práva k autům a začali to vyrábět po svém. Momentálně existuje na světě jeden jediný odběratel těchto aut, který je upřednostněný před ostatními a je to American Speed. Ta se specializuje na auta, jenž mají vyšší výkon motoru. Ultima GTR, kterou vyrobili, získala nejnovější variantu motoru zvanou Evolution a s tou je také dodávána na trh. Automobilka také dělává rychlostní rekordy. Veškeré testy byly zaznamenány na pneumatikách, které běžné používají v uvozovkách normální auta v běžném silničním provozu.

Zdroj foto: en.wikipedai.org                                     Ultima Spyder

Model Ultima GTR720 se objevil v populárním pořadu Top Gear. Jeho čas byl nejrychlejší – 1 minuta a 12,8 s. Ovšem nebylo to oficiální. Dělali ještě jeden rychlostní test, ovšem s jinými pneumatikami, který se podařilo smrsknout ještě o nějakou tu setinu. Také však neoficiálně. Ultima modely by měly nyní mít podstatné aktualizace, díky kterým mají být ještě rychlejší.