Historie automobilky Ultima

Ultima Sports Ltd. nebo jen Ultima je výrobce sportovních aut z Anglie. Je to poměrně mladá společnost, založili ji v roce 1992.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                            Ultima GTR

Kooperace Teda a Richarda Marlowa, jenž jsou zakladatelé, přinesla své ovoce. I když je rok založení datován jako 1992, tak vše začalo o něco dříve – 1983. Tehdy bylo vyrobeno první auto s označením Mk1 a jako výrobce byl uveden Lee Noble Noble Motorsports Ltd. V roce 1989 představili další typ – Mk2. Co se týká rozdílu mezi jedničkou a dvojkou, tak dvojka měla nové odpružení a lepší brzdy. Auto se úspěšné představovalo na závodních okruzích, kde posbíralo i nějaká ta vítězství.

Koupená práva to změnily

Dohromady bylo vyrobeno 13 kusů Mk2 a Mk3, než Ted a Richard Marlow koupili práva k autům a začali to vyrábět po svém. Momentálně existuje na světě jeden jediný odběratel těchto aut, který je upřednostněný před ostatními a je to American Speed. Ta se specializuje na auta, jenž mají vyšší výkon motoru. Ultima GTR, kterou vyrobili, získala nejnovější variantu motoru zvanou Evolution a s tou je také dodávána na trh. Automobilka také dělává rychlostní rekordy. Veškeré testy byly zaznamenány na pneumatikách, které běžné používají v uvozovkách normální auta v běžném silničním provozu.

Zdroj foto: en.wikipedai.org                                     Ultima Spyder

Model Ultima GTR720 se objevil v populárním pořadu Top Gear. Jeho čas byl nejrychlejší – 1 minuta a 12,8 s. Ovšem nebylo to oficiální. Dělali ještě jeden rychlostní test, ovšem s jinými pneumatikami, který se podařilo smrsknout ještě o nějakou tu setinu. Také však neoficiálně. Ultima modely by měly nyní mít podstatné aktualizace, díky kterým mají být ještě rychlejší.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?